برو به محتوای اصلی

پدرهایی که بچه دارین، یک روز تعطیل و یک روز کاری رو چطور با بچه‌تون می‌گذرونید؟ یعنی چقدر وقت می‌گذارین و چه فعالیت‌هایی می‌کنین؟

۱

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جواب‌کو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

مهدی صابری منش
مهدی صابری منش،سرپرست برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات - متخصص کدینگ کالا (مهندسی صنایع - تکنولوژی صنعتی، کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی)

در روزهای کاری شرایط من به شکلی هست که معمولا عصرها خونه هستم و زمان مناسبی دارم که فرزندم رو برای تفریحاتی مثل دوچرخه‌سواری، توپ‌بازی و پیاده‌روی به پارک محلی، شهربازی و یا خانه بازی ببرم ولی در صورتیکه فرصت همچین کاری رو نداشته باشم، حتما براش کتاب‌هایی رو که دوست داره میخونم. روزهای تعطیل هم اغلب به اقوام و بزرگترها سر زده یا  همراه هم به تفریح میریم که خود این موضوع برای فرزندم لذت‌بخش هست و اگر برنامه خاصی برای تفریح یا مهمونی نداشته باشیم سعی میکنم مثل روزهای عادی براش برنامه بچینم. البته شرایط میتونه تکراری و یکسان نباشه. برای مثال، اگر امکانش براتون وجود داره فرزندتون رو به اماکن آموزشی مثل کانون‌های فرهنگی کودکان یا بازدید از باغ وحش و... ببرید.

۵

الان بعضی بچه‌ها برای پدر و مادر برنامه میچینن. مثلا به اونا میگن جمعه من رو ببر شهربازی. بنابراین خیلی خوبه که برای بچه کاری بکنیم که دوست داره. ضمنا بسته به سن بچه باید براش برنامه ریخت. مثلا بچه را به باغ وحش برد تا با حیوانات آشنا شه یا ببری باغ کتاب یا موزه‌های مختلف. قدری که بچه بزرگتر بشه مثلا اگر پسر باشه خوبه با پدرش یه جاهایی رو خودمونی برن. مثلا پدر با پسر نوجوان برن کله پاچه یا دیزی بخورن یا برن قایق‌سواری یا اسب‌سواری. همه جا هم لازم نیس پدر و مادر با هم باشن. یه وقتایی برای پسر لازمه با پدرش بیرون بره و یه همراهی مردونه داشته باشن. برای نوجوان خوبه که با محیط کار پدرش آشنا بشه. قدیم که اصلا پسرها راه پدر رو در شغلشون ادامه میدادن. اما حالا این موضوع کمتر شده اما بهر حال آشنایی با محیط‌های کار مهمه. بازار برای بچه خیلی خوبه، حتما بازار ببرینش. با هم به مکان‌های مذهبی مثل امامزاده شهرتون برید. معماری‌های جذاب شهرتون رو ببرید ببینه. یه تیم درست کنید با دوست و آشنا برید پینت‌بال، برید دوچرخه‌سواری کنید. اگر با هم ورزش کنید که عالیه مثلا کوه برید. 

۴