برو به محتوای اصلی
سیاوش محمودیان
بنیانگذار جواب‌کو
۴ سال پیش پرسیده شده

نظرتون درباره کتاب تست مامان (ترجمه پینگونیو) چیه؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

ابراهیم برهانی
مدیر کارخانه شرکت الفبای فناوری داتیس

تست مامان یک کتاب خوب برای افرادیست که فکر میکنند ایده‌های نابی در ذهن دارند و برای شروع کسب و کارشون بسیار مشتاق هستند. بسیاری از افراد بدون بررسی همه جانبه و صحیح ایده (یا بهتره بگم جرقه‌ای که در ذهن دارند) کارشون را ول می‌کنند و ایده‌ای که دارند را دنبال می‌کنند در حالیکه بسیاری از این افراد شکست می‌خورند و زمانیکه پای صحبتشون میشینی میگن فکر فلان چیز یا قانون یا... را نکرده بودیم در حالیکه این فکر را باید قبل از راه‌اندازی کسب و کار می‌کردند.

همینطور خیلیا کارشون را رها میکنند و ایده‌ای که دارند را آغاز می‌کنند در حالیکه کل ایده‌ای که دارند در چند جمله خلاصه میشه. این افراد با خوندن این کتاب یاد میگیرند چطور ایده خودشون را به طور صحیح بیان کنند، توسعه بدهند، بررسی کنند و مثل فصل اول کتاب برای یک نرم‌افزار از مادرشون اطلاعات خوبی بگیرند بجای توهم‌ها و احساساتی که دیگران در ازای شوق و علاقه شما نشون میدن. شاید نکته کلیدی این کتاب به نظر من این باشه که وقتی میخوای ایده را بررسی کنی بهتره خودتو جای سرمایه‌گذار بذاری و با بدبینی و دیدگاه انتقادی شدید سعی بر نقد ایده داشته باشی. خیلی از افراد بر اساس فرضیات کار خودشون را شروع می‌کنند، هرچه فرضیات جای اطلاعات موثق را بگیره کسب و کاری که قراره شروع بشه ریسک بالاتری خواهد داشت. بنظرم این کتاب قدم اول شروع یک کسب و کار را بطور مفصل و مشروح توضیح می‌ده و تقریبا یک بینش دقیق را در خواننده با مثال‌های متنوعش ایجاد میکنه که ساده و براساس فرضیات خودش کسب و کارش را به خطر نندازه.

من خوندمش بسیار کتاب خوبیه. ترجمه بسیار خوبی هم داره (پینگونیو)

سید علی احمدی
مربی و مشاور تغییر در زندگی و کسب و کار

یکی از کتاب‌هایی که هرکسی که دستی بر آتش کسب و کار در ایران داره باید مطالعه‌اش بکنه! این کتاب عملگرایی رو به شکل درستش خیلی ساده و موثر تقویت می‌کنه و در کنارش خیلی خوب هم به این عملگرایی جهت میده. هر شخصی که به دنبال اجرایی ایده‌های جدید در هر زمینه‌ای باشه برای تحقیق بازار به تکنیک‌های این کتاب نیاز پیدا می‌کنه.