برو به محتوای اصلی
محسن
۵ سال پیش پرسیده شده

کسی تابحال از روش‌های درمانی طب سنتی یا اسلامی جواب گرفته؟ توضیح لطفا

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

ابراهیم اسدی
دیجیتال مارکتر

من نه پزشکم، نه حکیم ولی با توجه به اینکه کسب و کارم در حوزه عطاری و طب سنتی است و از سویی در این زمینه کمی هم مطالعه دارم و بیشتر از تجربه صاحب‌نظران استفاده می‌کنم لازم دیدم مطلبی را خدمت دوستان اعلام کنم.

شاید تعجب کنید ولی با صداقت می‌گویم طبابت یکی است و طبابتی بنام سنتی و اسلامی نداریم این دکان جدیدی است در مملکت ما باز شده... طب قدیم توسط حکمایی چون: بقراط وبلوس مندس، ابو علی سینا و... ادامه و در عصر جدید همان تجربه با روش‌های مدرن ادامه یافت که پیشرفت‌های شگرفی برای بشر داشت. اگر طب سنتی کاری از دستش می‌آمد که مردم را شپش و وبا و حصبه از بین نمی‌برد (البته این مسئله با گیاهان دارویی متفاوت است). بجای طب سنتی بهتر است بگوییم خوراک طبیعی یا  غذای سالم طبیعی چون تا گیاهی و یا عصاره‌ای در چرخه علم و آزمایشگاه بررسی نشود و فرموله نشود خطرناک است. برای اثبات حرفم مثال میزنم: 

1- سبوس غلات ارزش غذایی بالایی دارد ولی خیلی خطرناک است اگر آنزیم‌هاش تنظیم نشود و این آنزیم‌ها فقط و فقط از کانال علم باید کنترل شود و هیچ عطار و حکیمی قادر به این کار نیست. 

2- عطارها روی گیاه "شیرین بیان" خیلی مانور میروند ولی این گیاه علیرغم ارزش غذایی بالا باید اصلاح شود و الا سم است برای بدن هرچند 9 برابر نیشکر شیرین است ولی عوارضی ندارد، فقط و فقط باید آنزیم‌هاش توسط محققین و شرکت‌های دانش‌بنیان کنترل شود. 

3- پودر هسته خرما: این پودر الان تو ایران فراوان مصرف می‌شود و متاسفانه عطارها هم سود کلانی می‌کنند ولی در هسته خرما ماده‌ایست که اگر کنترل و تنظیم نشود برای کلیه و کبد سم است. نمونه تجربی‌اش کشور عراق است که در زمان تحریم‌ها مجبور بودند هسته خرما را پودر و نان بپزند که نتیجه بدی برای سلامتی مردم عراق گذاشت.  

علم پزشکی خودش متوجه خطر داروهای شیمیایی شده است و در این زمینه موفقیت‌های بزرگی هم بدست آورده است پس بهتر گیاهان دارویی هم در لابراتورهای مجهز مطالعه، تحقیق و از طریق تکنولوژی جدید تبدیل به دارو، غذا و کرم و... شود تا جامعه بشری از این بابت به آرامش و سلامتی برسد.