برو به محتوای اصلی
شقایق نبی‌بخش
مهندس کامپیوتر
۴ سال پیش پرسیده شده

بدترین دستاوردهای تکنولوژی چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

ناشناس

به نظرم یکی از بدترین نکاتی که میشه در این قضیه اشاره کرد این هست که تکنولوژی همیشه با سرعت تمام پیش به جلو میره و در جوامع مختلف بالاخص در کشور ما همیشه با یک سیل و کولاک زیادی میاد خیلی‌ها رو در بر میگیره و حتی ویران میکنه و بعد از مدتی اون تنش فروکش میکنه تا میره میرسه به تنش بعدی...

به نظرم بدترین دستاوردی که میتونست برای جامعه ما داشته باشه این بوده که یهویی اومده و به جامعه تحمیل شده و خودش رو قبولونده و همین موجباب عدم یادگیری/ عدم آموزش تصحیح/ عدم واکنش مناسب در مقابل کنش‌ها و تنش‌ها رو بهمراه داشته. در واقع تکنولوژی با همه خوبی‌های خودش همین که همیشه از مردم ما خیلی خیلی خیلی جلوتره به نظرم فی‌نفسه یک نقطه قوت و در آن واحد یک نکته بد در قبال جامعه ما میتونه باشه.

ناشناس

بدترین دستاوردهای تکنولوژی ساخت سلاح‌های کشتار جمعی، بروز محصولاتی مانند محصولات تراریخته، تغییر در فرهنگ ملل و... بوده.

بهراد جاود
وبلاگ‌نویس و تولید کننده محتوا

همون‌طور که دوستان اشاره کردن، تکنولوژی به خودی خود مضر نیست، این خود ما آدم‌ها هستیم که گاها وسوسه می‌شیم از فناوری برای پیشبرد اهداف نادرست خودمون سوءاستفاده می‌کنیم، نمونه‌اش دستکاری‌های ژنتیکی یا تسلیحات پیشرفته یا هک کردن اطلاعات و...

تکنولوژی که انسان ازش علیه خودش یا انسان دیگری استفاده کنه! وگرنه هیچی به تنهایی بد نیست.

ابراهیم اسدی
دیجیتال مارکتر

بدترین حالت اینست که فن‌آوری جایگزین فکرآوری شود و متاسفانه این اتفاق افتاده است بطوری که سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و بخش خصوصی از جدیدترین تکنولوژی الکترونیکی بهره میبرند ولی در حوزه فکرآوری و تولید محتوا یا تولیدات بسیار سطحی و بیشتر کپی پیست است و یا محتوای از رده خارج شده می‌باشد.

نیک

شاید جدایی انسان از محصول خودش و بوجود آمدن واسطه برای تبادل ارزش از محصولات غیر مثبت تکنولوژی باشه اما از بدترین محصولات استفاده‌کنندگان از تکنولوژی، چیزهایی شبیه پست آقای صابری منش رو میشه نام برد.