برو به محتوای اصلی

نظر شما درباره چک کردن موبایل همسر چیست؟ کار اشتباهیست یا درست است؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جواب‌کو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

زهرا روشن
زهرا روشن ،کارشناس ارشد مدیریت نیروی انسانی

چک کردن موبایل همسر... بدترین توهینه به همسرتون! این یعنی زیر سوال بردن شخصیت خودمون و طرف مقابل، یعنی من آدم بدبینی هستم و طرف مقابل آدم دروغگو!

اساسی‌ترین و پایه‌ای‌ترین اصل در شکل‌گیری و همچنین پایداری هر ارتباطی چه تجارت چه خانواده اصل اعتماد هست. البته این نکته رو هم باید در نظر داشت در برابر فردی که ثابت شده صداقت نداره، به کار بردن صداقت حماقته. 

۱۶

به نظر من کار اشتباهیه چون ممکنه یه چیز خیلی ناچیزی دیده بشه و اذیت کننده باشه و همون میشه خوره و میوفته تو جون آدم و بدبینی و شک میاره...

۱۱
ابراهیم اسدی
ابراهیم اسدی،لیسانس علوم اجتماعی/معلم بازنشسته

همسر من بسیار فرد مثبتی است. گوشی‌هامون رمز نداره. من و همسرم به گوشی هم سرک میزنیم و حتی مطالب و عکس‌ها را می‌بینیم. گاها دوتایی هم به پیج اینستاگرام و تلگرام هم میریم. یعنی برامون یه تفریح دونفره است. من با دو تا همکار خانم کار میکنم و خانمم با هر دو تا دوست صمیمی شده... ولی تا حالا به خودم اجازه ندادم گوشی خانمم و ۲ تا دخترم را چک کنم. این کار بسیار کار زشت و تحقیرآمیزی است. 

۱۰
حجت مردانه زاده
حجت مردانه زاده ،بنیان گذار افزونه ها دات کام - طراح و توسعه دهنده سیستمهای متن باز

در عالم زندگی مشترک باز هم می‌بایست حریم شخصی‌ای وجود داشته باشه. اما خب اگر به قول دوستان اعتماد در بین دو نفر وجود داشته باشه دیگه نه مشکلی باقی میمونه به نظرم و نه حرف و حدیثی. چون اگر اعتماد وجود نداشته باشه؛ دیگه هیچ فرقی نمیکنه بین اینکه زوجین به گوشی همدیگه سرک بکشن و یا در موضوعات دیگری بهم مشکوک باشن...

۷
حمید
حمید،۰دنبال‌کننده

نظر کلی من منفیه، یعنی خوب نیست اینکار، اما باید شرایطش رو سنجید. دوستانی که میگن از بیخ اشتباهه، یا مزه خیانت رو نچشیدن یا سرخوشن و یا بر این باورن که مرگ خوبه اما برای همسایه. البته با احترام به همه نظر‌ها من فقط نظرمو گفتم. با بند آخر نظر سرکار خانوم زهرا روشن به شدت موافقم، نظر من اینه که وقتی از طرفت رفتار مشکوک میبینی و کارهایی میبینی که قبلا سابقه نداشته و یا پیامی دریافت میکنی که این فکر رو مثل کنه تو وجودتون میندازه که مبادا طرف بهت خیانت کرده خب کاملا واضحه که این مسئله نیاز به بررسی داره. از چی این بررسی میترسید که همه از دم مخالفین؟ میترسی چیزی توش باشه؟ میترسی چیزی از توش در بیاد؟ خب پس مسئله هست دیگه. فکر کنم غالب افرادی که مخالف روشنگری هستن بخاطر اینه که نمیخوان کاراهایی که قبل از ازدواج و یا حتی بعد از ازدواج کردن مشخص بشه، دقیقا از این مسئله میترسن. بین زن و شوهر حریمی وجود نداره، خصوصی‌ترین چیزا رو به مصرف و دید هم میذارن زن و شوهر، حالا گوشی شد حریم شخصی؟ توی اون گوشی چی داری که مخالف بررسی هستی؟ بله گذشته همه انسانها به خودشون مربوطه اما آیا در زمان ازدواج و تاهل هم همینطوره؟ با قاطعیت میگم که نخیر! تاهل یعنی تعهد، پس زن باش پای پیمانی که بستی بایست، مرد باش سر حرفت بمون، رفتار دوستان دقیقا مثل نماینده‌های مجلسه که مخالف روشنگری در مورد اموالشون هستن، دقیقا همینه.

۲