برو به محتوای اصلی
مهدی خسروی
برنامه نویس
۴ سال پیش پرسیده شده

موسس یک استارت‌آپ هستم و اطلاعات زیادی درباره‌ی سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه ندارم، بهترین منابع برای یادگیری صفر تا صد جذب سرمایه چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

امین دلشاد
هم‌بنیان‌گذار خانه هوشمند لوکسین

کتاب Venture Delas که معرفی کردند، مرجع مناسبی برای یادگیری ساختار قراردادهای سرمایه‌گذاری خطرپذیر روی استارتاپ‌هاست و اگر مطالعه‌ش بکنید متوجه می‌شید که بندهایی که توی قراردادهای سرمایه‌گذاری میان به چه منظوری هستند. هرچند متن انگلیسی کتاب پر از لغات حقوقیه و شاید خیلی راحت نباشه مطالعه‌ش. من نمی‌دونم ترجمه شده یا نه. ولی این کتاب کمک زیادی در مورد اینکه چطوری و از کجا دنبال سرمایه‌گذار بگردید به شما نمی‌کنه. 

لیست اعضای «انجمن صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر» رو می‌تونی توی این لینک۵۹۷ ببینید. هرچند همه گروه‌های سرمایه‌گذاری عضو این انجمن نیستند و حتی برخی از اعضای انجمن هم به نظر دیگه فعال نیستند.

علاوه بر اون شما می‌تونید با درست کردن پروفایل در نوپاهاب۱۰۲ استارتاپ خودتون رو به تعدادی از VCها که از خدمات این پایانه استفاده می‌کنند معرفی کنید.

ولی در کل به شما توصیه می‌کنم که با ورود به یک شتاب‌دهنده از آموزش‌هایی که منتورهای بیزنسی شتاب‌دهنده در زمینه جذب سرمایه‌گذار ارایه می‌دهند استفاده کنید. علاوه بر اون شتاب‌دهنده‌ها به واسطه سابقه کار کردن با صدوق‌ها و سرمایه‌گذاران فرشته مسیر مساعدتری برای شما فراهم می‌کنند.

سوالات مشابه

آمار سوال

۵۳۷ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۴ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه