برو به محتوای اصلی
سهند شکری
مهندس آی‌تی
۴ سال پیش پرسیده شده

اپ پولیک چیه؟ آیا واقعا می‌شه ازش پول درآورد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

ناشناس

من اپلیکیشن پولیک رو نصب کردم و اگر به صورت کوتاه جوابتون رو بخواین کلاهبرداری هست و پیشنهاد نمی‌کنم نصب کنید. قبل از اینکه بتونید از این اپ پولیک استفاده کنید ازتون می‌خواد که ۳۹٬۰۰۰ تومان پول پرداخت کنید و توضیح درستی هم درباره دلیلش و اینکه چطور می‌شه پول در آورد در این مرحله داده نشده.

وقتی که وارد اپ پولیک می‌شید به شما چند روش مختلف جهت پول در آوردن معرفی میشه که اینجا نام می‌برم:

  1. فروش کالا: که در ازای اینکه دوستاتون یه کالا رو بخرن پورسانت دریافت می‌کنید. تمام کالاها چندین برابر قیمت جاهای دیگه هست و بنابراین خیلی خیلی احتمالش کمه کسی از شما چیزی بخره.
  2. فروش خدمات بیمه:‌ مثل بیمه آتش‌سوزی و... که باز هم کار خیلی سختی هست و همه دم در خونشون چندین بیمه‌فروشی دارن و به اونا که جای فیزیکی دارن اعتماد بیشتری دارن.
  3. کلیک کردن روی تبلیغات: تقریبا تنها راه منطقی پول در آوردن از اپ پولیک همین راه هست که اولا کار درستی نیست، چون اون تبلیغ‌کننده‌ها دارن پول میدن که واقعا یک کاربر واقعی جذب کنن و از طرفی به ازای هر کلیک فقط ۱ تومان پول میده. فرض کنید خیلی سریع هستید و دقیقه‌ای ۵ تا تبلیغ کلیک کنید. میشه ساعتی ۳۰۰ تومان، و اگر در روز ۱۲ ساعت کار کنید، میشه روزی ۳۶۰۰ تومان. همینکار رو برای یک ماه (۱۲ ساعت در روز) ادامه بدید ۱۰۸٬۰۰۰ تومان در ماه درآمد خواهید داشت! که فکر نکنم برای ۱۲ ساعت در روز وقت صرف کردن مبلغ قابل توجهی باشه.

از طرف دیگه این مورد که می‌گه با پرداخت ۳۹٬۰۰۰ تومان بیمه حوادث خواهید داشت هم هیچ مدرکی به شما داده نمی‌شه و مشخص نیست دقیقا چه چیزهایی بیمه هست و از اون هم حتی مطمئن نیستم.

مورد بعدی اینکه وقتی شروع کردم به تست برنامه وقتی پولم به ۲۵٬۰۰۰ تومان رسید خواستم برداشت کنم، چندین بار سعی کردم بر دارم و با مشکل روبرو شدم. بعد هم فهمیدم برای اینکه کیف پول پولیک بتونه فعال بمونه باید حداقل ۱۰٬۰۰۰ تومان ته حسابتون باشه. کلا فکر نکنم ارزش زمان شما رو داشته باشه و اگر این زمان رو روی هر کار دیگه‌ای بگذارید بیشتر می‌تونید درآمد داشته باشید.

ناشناس

کلاه‌برداری تو روز روشن. پلیس فتا باید زودتر جلوی این اپلیکیشن رو بگیره.

من این اپ رو نصب کردم در حالت معمولی که هنوز پولی پرداخت نکرده بودم روی تبلیغات کلیکی زدم. حدود یک ربع تبلیغای مختلفی دیدم که هر کدوم پورسانتای خوبی در حدود 140 تومن تا 400 تومن داشت و حسابم خیلی سریع رسید به 2000 تومن. گول خوردم رفتم حسابم رو ارتقا دادم نزدیک 30 40 هزارتومن واریز کردم. بعدش دیگه هر تبلیغ که دیدم واسم 1 تومن نهایت 2 تومن حساب شد. مسئولین پولیک اگر این پیام من رو میخونید بدونید که این پولا خوردن نداره خدا 100 برابر بدترشو نصیبتون میکنه.

حسین شیرزاد

این پاسخ رو در جواب به لینکی که آقای محمدرضا حسینی‌تبار به اشتراک گذاشتن می‌دم، چونکه به نظرم حق مردم هست که بدونن.

من خودم هفته پیش در رابطه با پولیک جستجو کردم و سایت پایدارسامانرو پیدا کردم و بعد از خوندن خود متن در انتها به کامنت‌های افراد رجوع کردم. حدود ۴۰-۵۰ تا کامنت بود که تقریبا همشون نوشته بودن که سرشون کلاه رفته، و این پول‌ها خوردن نداره، و موارد مشابه.

امروز وقتی دوباره تبلیغش پولیک رو دیدم، مجددا جستجو کردم و دوباره روی سایت پایدارسامانه کلیک کردم که ببینم آیا افراد نظرات دیگه‌ای گذاشتن که متوجه شدم تمام کامنت‌های منفی پاک شدن و با کامنت‌های جدید مثبت جایگزین شدن. حالا خودتون کامنت‌های جدید رو بخونید ببینید به نظرتون واقعی میان یا جعلی.

این یک نمونه از عکس‌هایی بود که یکی از کاربرا فرستاده بود و تونستم پیداش کنم:

درخواست پول از پولیک در روز ۸ اردیبهشت و برگشت خوردن پول
درخواست پول از پولیک در روز ۸ اردیبهشت و برگشت خوردن پول
درخواست پول در روز ۹ اردیبهشت و بازگشت درخواست وجه
درخواست پول در روز ۹ اردیبهشت و بازگشت درخواست وجه
درخواست وجه در روز ۱۰ اردیبهشت و بازگشت درخواست وجه
درخواست وجه در روز ۱۰ اردیبهشت و بازگشت درخواست وجه

همونطور که می‌بینید کاربر در سه روز متفاوت درخواست کرده پول رو، و برگشت خورده.

البته درک می‌کنم که همچین چیزی ممکنه پیش بیاد. اما حدود ۴۰-۵۰ کامنت در ارتباط با الکی بودن این برنامه و به صرفه نبودن پولی که ازش می‌شه در آورد وجود داشت که همشون پاک شده. من این رو گذاشتم چون تنها لینکی بود که توی هیستوری مرورگرم وجود داشت و هر کاری کردم نتونستم نسخه قبلی کامنت‌ها رو پیدا کنم.

من خودم این اپ رو نصب نکردم ولی به نظرم حق کاربرا هست که طرفدارانه بودن لینکی که در اینجا به اشتراک گذاشته شدرو بدونن.

سجاد مهدی‌زاده
دانشجوی رشته ژنتیک

پولیک، این شاید اسم بزرگترین اپ کلاهبرداری کشور باشه. برنامه‌ای که کدنویسی شده برای خالی کردن جیب شما توی تبلیغاتش کاملا شما رو محسور خودش میکنه و وعده درامد روزانه 50 تومن میده ولی تو واقعیت شما 39 تومن و وقت با ارزشتون رو از دست میدید. ای کاش راهی بود که میشد به گوش مردم رسوند که نصب نکنن. واقعا هم متاسفم واسه سایت‌هایی مثل پایدار که کامنت‌های منفی رو پاک میکنن و کامنت‌هایی با اکانت جعلی که از پولیک تعریف کردن رو جایگزین میکنن. تو این وضعیت بد اقتصادی واقعا شیره مالیدن سر هم‌وطن کار درستیه؟ 

فک کن شما صاحب این اپ باشی. اگه واقعا بیزینسی در کار باشه ترجیح نمیدی حق عضویت نگیری تا کاربر جمع کنی؟ مثل اسنپ و تپسی و...

اگر هم قرار به پول گرفتنه، چه کاریه که ۳۹ تومن بگیره و ماه بعد ۴۰ ۵۰ تومن بده؟ خب بگه ۳۹ تومن اول رو به عنوان حق عضویت نده! 

همین کافیه واسه اینکه بدونیم بیزینسی در کار نیست و درآمدشون از همون ۳۹ تومنه.

کلاهبرداری از این بیشرفانه‌تر وجود نداره. بانک بدون داشتن لوگوی اعتماد به اینا درگاه پرداخت داده، هیچ تبلیغی واسه کلیک وجود نداره، جدیدا هم ۵۹ تومن بابت عضویت می‌گیرند. من که پولمو دور ریختم شما اشتباه نکنید. از این بدتر اینه که دست موسسه مالی شاپرک هم با این کلاهبردارها توی یک کاسه است، من خودم طراح سایت هستم برای سایت خودم درخواست درگاه پرداخت کردم جواب منفی بهم داد موسسه شاپرک که چون لوگوی اعتماد ندارم بهم درگاه پرداخت نمیشه بدن ولی چطور به سایت پولیک درگاه پرداخت دادید!! سایتی که نه پشتیبانی داره نه آدرس یا تلفنی، من از امروز تا جایی که بتونم این کلاهبردارها رو رسوا میکنم که لااقل سر بقیه مثل من کلاه نره!!

#پولیک_کلاهبردار

 

غفار تهرانی

من با اولین تبلیغی که از این برنامه دیدم فهمیدم کلاهبرداری هست. 

ما الان در اینترنت از طریق تبلیغات چند راه برای پول درآوردن داریم:

۱. تبلیغات pay per view,  pay per click, cost per action

۲. Affiliate marketing

۳. Freelance

من سالها در اینترنت کار کردم از تمام این طریق‌ها پول در آوردم و درآمد ماهانه 1و نیم میلیون از راه دیدن تبلیغ مگر اینکه تبلیغ‌کننده ضرر بده غیر ممکنه.

 تو اینترنت شما 1 تومن 1 تومن پول در میارید و باید حتما یعنی 100% یا یک اپ بسازید یا یک سایت، پیج صفحات اجتماعی و کانال داشته باشید اونوقت کسب درآمد چند ده میلیونی کار سختی نیست اگر 100000 کاربر داشته باشید برای هر بار تبلیغ 1000000 تومان میگیرید و درآمد بین 3 تا 30 میلیون دور از دسترس نیست.

روش دوم اگر شرکتی رو پیدا کنید که مطمئن باشه و پورسانت خوب بده میشه ماهی 2-3 میلیون در آورد.

با روش سوم میشود 10 تا 15 میلیون درآورد. 

همه این روش‌ها کار و زحمت زیاد لازم داره. 

من اگر اپ پرداخت برای دیدن تبلیغ راه بندازم 100% رایگانش میکنم که کاربر بیشتری بگیرم چون هرچی تعداد کاربرا بیشتر باشه پول بیشتری گیرم میاد. 

بنظرم اگر میخواید از اینترنت پول در بیارید حتما خودتون برای خودتون کار کنید.

آرمین سروش

لطفا قبل از مطالعه کامل نصب نکنید! و اگر پیشنهاد من رو می‌خواین به هیچ وجه نصب نکنید. من دیشب به پیشنهاد دوستم که اونم فقط تبلیغش رو دیده بود این اپ رو نصب کردم و واقعا باورم نمیشه که چطور این کارو کردم! این نرم‌افزار هیچ استانداردی نداره، نه پشتیبانی‌ای نه توضیحی نه حتی کار منطقی‌ای توش وجود داره برای انجام دادن. محصولاتی که برای فروش گذاشته هم یکی از یکی بی‌خاصیت‌تر هستن و عملا راهی برای درآمدزایی نیست. توی ورژنی که من نصب کردم اصلن تبلیغی برای دیدن وجود نداره و همینطور من بعد از چند بار مسیج دادن به پشتیبانی هیچ پاسخی نگرفتم.

حسین ارشد
مطلع وب و رسانه فارسی

نمیشه بهش اعتماد کرد!

دلایل عدم اعتماد به اپ پولیک:

۱. نداشتن نمادهای اعتبار سایت و اپلیکیشن مثه اینماد، ساماندهی و کد شامد

۲. عدم هویت صاحبان و توسعه‌دهندگان این سرویس مثه نام شرکت، تیم یا فرد سازنده و محل استقرار و همچنین محدود کردن اطلاعات هویز دامنه

۳. مدل درآمدی که در اولین حضور کاربر ملزم به پرداخت میشه بدون اینکه اطلاعی از دلیل پرداخت داشته باشه و میشد همین مقدار مبلغ رو بعد از درآمد اولیه کاربر ازش دریافت کرد

۴. عدم حضورش در رسانه و مارکت‌های رسمی و معتبر داخلی مثه کافه بازار، مایکت و همچنین پلتفرم‌های تبلیغات مثه صباویژن، اینتورک، یکتانت

۵. نارضایتی اکثر کاربرانی که تجربه استفاده ازش رو داشتن

 

  • اما متاسفانه شبکه پرداخت شاپرک بدون بررسی‌های لازم راه رو برای پولیک باز گذاشته و پول‌های کاربران از این طریق به حساب پولیک واریز میشه!
آتنا ک.ه.م

الان میخواستم نصبش کنم گفتم قبل اینکه ۵۹ تومن رو بدم برم ببینم نظر مردم راجع به پولیک چیه و آیا کسی تجربه‌ای در این زمینه داره. خوشبختانه اومدم اینجا و کامنت‌ها رو خوندم و الان صددرصد منصرف شدم. البته قبلشم دل چرکین بودم بهش، حالا دیگه کاملا مطمئنم که کلاهبرداریه.

من یک ساعت پیش عضو شدم و میشه گفت کلاهی به اندازه گشادی چی رفته سرم، هر کی این متن رو میخونه بگرده دنباله شماره پولیک و تا میتونه بد و بیراه بگه.

کاملا الکیه! باز برای شماها یه تبلیغ میاد، اما مال من همونم نمیاد. یه جوونی بیکار مثل من ۴۰ تومن براش پوله 😔😔😔

سالهاست که داستان "پینوکیو و درخت پولش" رو شنیدیم و تعریف کردیم!

چرا هنوز هم یه عده هستن که گول "گربه و روباه" رو بخورند؟؟؟؟؟؟

حسین شوشتری
مدیرعامل شرکت شایگان

من هرجا ازش خوندم کامنت بد زیرش نوشته بودن که همش الکیه و دروغه! تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها. یک جستجو در اینترنت بزنی می‌بینی که چه خبره!

نداشتن مجوز و اینماد و ساماندهی یک طرف، نداشتن یک شماره تلفن و آدرس در سایت و اپ طرف دیگر و همین‌ها بس که چقدر این اپ معتبره.

ناشناس

واقعا برای سایت پایدار متاسفم هزینه ثبت نام رو پرداخت نکردن و فقط روی حدس و گمان تعریف از برنامه کلاهبرداری محض پولیک رو می‌کنند و پیام‌ها رو دست‌چین می‌کنند و پیامی که بر ضد پولیک و خودشون باشه حذف می‌کنند یا قبول نمی‌کنند.

نمونه‌ای از تایید نکردن دیدگاه منفی در سایت پایدار
نمونه‌ای از تایید نکردن دیدگاه منفی در سایت پایدار