برو به محتوای اصلی

روش مناسب ترکیب پیراهن مردانه، کراوات و کت شلوار از لحاظ ترکیب رنگ و رسمی یا اسپرت بودن و طرح‌دار بودن یا ساده بودن و... چیست؟

۱

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

زینب حضرتی ، هنرجوی طراحی مُد

برای اینکه رنگ کراوات را با پیراهن و کت و شلوار مردانه ست کنید نکته‌ها و راه‌های زیادی وجود دارد، اما ۲ نکته ابتدایی که خیلی میتونه کمکتون کنه اینکه اول باید بدونید با رنگ کراواتتون چه پیامی رو میخواهید منتقل کنید؟ و نکته‌ی دوم اینکه رنگ‌های طبیعی بهترین ست‌ها رو ایجاد میکنن.

برای یک تیپ خیره‌کننده و در عین حال ساده می‌تونید یک کراوات نیمه ساده با طرح‌های آبی کم‌رنگ یا سبز را با پیراهن مردانه‌ی آبی ست کنید. اگر می‌خواهید توجه‌ها را به خودتان جلب کنید بهتر است سراغ رنگ‌های غلیظی مانند قرمز بروید و آن را با یک پیراهن رنگ روشن ست کنید.

کراوات قرمز به عنوان کراوات قدرت شناخته می‌شود، این کراوات به راحتی چشم‌ها را خیره کرده و توجه را به سمت صورت شما هنگامی که صحبت می‌کنید، می‌کشاند.

اما پیش از آنکه به ست کراوات و پیراهن برسید، به این توجه کنید که کدام رنگ به ویژگی‌های ظاهری شما بیشتر می‌آید. مردان بلوند با پوست روشن باید از کراوات‌هایی با رنگ پاستلی یا تک‌رنگ استفاده کنن. مردانی که رنگ موهایشان تیره است اما رنگ پوست روشنی دارن، در واقع خودشان کنتراست رنگی دارند و لازم است زمان ست کردن کراوات و کت و شلوار یا پیراهن هم همین کنتراست را داشته باشند و رنگ‌های خیلی نزدیک به هم انتخاب نکنند. اگر پوست سبزه یا برنزه با رنگ موی تیره دارید، هر دو انتخاب برای شما وجود دارد هم می‌توانید رنگ پیراهن و کراوات شبیه به هم با تناژ مختلف را انتخاب کنید و هم کنتراست رنگی به وجود آورید.

و نکته‌ی کلیدی در انتخاب کراوات طرح‌دار این است که رنگ طرح‌ها با رنگ کت و شلوار و پیراهن هم‌خوانی داشته باشد، و همچنین نکته بعدی این که طرح کراوات نباید با طرح پیراهن مردانه در تضاد باشد. تلاش نکنید درست عین طرح کراوات در پیراهن تکرار شده باشد. مثلا یک کراوات با راه‌راه‌های ریز نباید با پیراهن مردانه‌ی راه‌راه ریز ست شود، برای این پیراهن سراغ کراواتی با طرح خال خالی، ساده یا لااقل راه‌راه‌های درشت بروید. طرح‌های کاملا یکسان چشم را دچار خطای دید می‌کند.

کت و شلوارهای تیره رنگ و ساده به ویژه طوسی و سرمه‌ای تقریبا با هر رنگ کراواتی قابل ست شدن هستن. به همین دلیل هم رنگ طوسی و سرمه‌ای برای کت و شلوار مردانه رنگ‌های رسمی به شمار می‌روند، چراکه کافی است شما رنگ کراوات را قبلا با رنگ پیراهن خود ست کرده باشید و با خیال راحت سراغ این دو مدل کت و شلوار بروید و مطمئن باشید ترکیب آن‌ها خوب از آب در می‌آید.

اگر یک کت و شلوار راه‌راه به تن می‌کنید، به شما توصیه می‌کنم که به جای انتخاب کراوات راه‌راه، سراغ کراوات خال‌خالی یا گلدار بروید. از طرف دیگر ست کردن کت و شلوار مردانه‌ی راه‌راه با یک کراوات ساده می‌تواند شما را در یکی از دو سر طیف شیک‌پوش بودن یا شبیه شدن به یک دلقک در سیرک قرار دهد.

یک کت تک رسمی مردانه باید با کراوات‌هایی با طرح‌های رسمی‌تر مثل طرح راه‌راه ست شود، در حالیکه کت اسپرت را می‌توانید با کراوات‌هایی با بافت پشمی، ابریشمی گلدار یا بته جقه ست کنید.

۱۱