برو به محتوای اصلی
جاوید ایزدفر
Front-End Developer
۵ سال پیش پرسیده شده

بهترین شهر ایران که به عنوان گردشگر به اون سفر کردید، کجا بود؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

ابراهیم اسدی
دیجیتال مارکتر

شیراز: من حداقل سالی 2 بار به شیراز سفر میکنم. عصرهای 5 شنبه آرامگاه حافظ حس و حال خاصی داره و آدمایی که در این شب اونجا هستند هم، بارانی هستند. دروازه قرآن شیراز  با ویو دلنوازش وسوسه‌انگیز است. از پله‌های تخت جمشید که بالا میروی دوران طلایی تمدن ایران مثل سربازان عصر هخامنشی از جلو چشمانت رژه میروند... و باغ‌های ارم و عفیف‌آباد که شاهکار باغ‌های زیبای جهان است. وای از لهجه شیرین و او او گفتنش نگو که لبریز از مهربانی و محبت است. ولی متاسفانه در 30 - 40 سال اخیر شیراز فراموش شده و خبری از توسعه شهری در خور نامش نیست!!!

عباس پویا
مجری و تکنسین فنی مدارس هوشمند

من تهران را پیشنهاد میکنم، این شهر افسانه‌ای و پر رمز و راز که متاسفانه قریب به اتفاق شهروندانش و مردم عزیز کشورمون نه تنها شناختی از ناشناخته‌هایش ندارند بلکه این شهر زیبا و پر از اسرار تاریخی به خصوص اسرار تاریخ معاصر را شهری شلوغ، پر سروصدا با ترافیک بالا و رو مخ می‌پندارند. تاریخ تهران دویست و پنجاه ساله را اگر رمزگشایی کنید بی‌تردید مطمئن خواهید شد تهران نقش فوق کلیدی در تاریخ سیاسی جهان داشته است. کنفرانس تهران یکی از مهمترین رویدادهای تاریخی دنیاست که قبل از برگزاری آن در سفارت شوروی در خیابان روزولت (مفتح)، اتفاق بسیار مهمی یک شب قبل‌تر در کافه پولونیا در خیابان لاله‌زار تهران رخ داد، نقشه تقسیم جهان بین ابرقدرت‌ها با حضور چرچیل، روزولت و استالین در این کافه ترسیم شد! 

لاهیجان.

شهریت خوبی داره.

آب و هوا هم عالیه.

حفصه احراری
متخصص گردشگری - علی بابا

سخته انتخاب چون به نظرم نمیشه مقایسه کرد اما از اونجاییکه از شهر نام بردید من اصفهان رو انتخاب میکنم. معماری این شهر، وجود زاینده‌رود :( و کاخ‌ها و مسجدهای شهر حال من رو همیشه خوب کرده اما بهترین مکانی که تو ایران بهش سفر کردم کلوت‌های کرمان بوده که از نظر من بی‌نظیره.

ناشناس

من هم با جناب پویا هم نظرم. تهران در شرایطی می‌تونه بهترین شهر برای سفر در ایران از نظر تاریخی و جاذبه‌های طبیعی باشه. کمتر کسی فکرش رو می‌کنه که چنین مکان‌های دیدنی در اطراف تهران۶۱ وجود داشته باشه. روستاها و بخش‌هایی که کمتر از 2 ساعت با تهران فاصله دارند و طبیعتشون بسیار زیبا است.

ناشناس

کیش، تبریز، اصفهان و بندر انزلی شهرهایی هستن که بدم نمیاد دوباره سفری به عنوان گردشگر به اونجا داشته باشم.

شرلوک هولمز
فوق لیسانس علوم کامپیوتر شریف

هر طوری نگاه میکنم بهتر از مشهد نداریم.