برو به محتوای اصلی
ناشناس
۴ سال پیش پرسیده شده

شرایط لازم برای دانش‌بنیان شدن یک استارتاپ حوزه فناوری و اطلاعات چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

محمد کرمانپور
مدیر نوآوری و توسعه کسب و کار

 هر شرکتی باید چهار مرحله را طی کند تا پس از ارزیابی صلاحیت، به عنوان شرکت دانش‌بنیان شناخته  شود. باید بعد از تکمیل تمامی بخشهای خواسته شده در سامانه دانش‌بنیان ۱۶۰مدارک خواسته شده را ارسال کنید.

کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان نیز جلسه‌ای را با شرکت برگزار می‌کند تا مراحل دانش‌بنیان شدن شرکت‌ها طی شود. این فرآیند را در سامانه دانش‌بنیان ببینید.

استارتاپ‌ها بر مبنای آیین‌نامه مصوب کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان، ارزیابی شده و برای یک مدت محدود می‌توانند از تسهیلات و مزایای قانون استفاده کنند و برای تمدید زمان استفاده از مزایای قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، باید دوباره ارزیابی شوند. 

 فرقی نداره چه استارتاپی باشید. باید علاوه بر داشتن برنامه خدمات دانش‌بنیان مصوب شده اقداماتی انجام دهد. طبق این مصوبه دانش فنی کالاها یا  خدمات دانش‌بنیان تولید شده توسط شرکت، باید مبتنی بر فعالیت‌های تحقیق و  توسعه، ایجاد شده و یا از طریق انتقال فناوری جذب شده و بومی‌سازی شده باشد.

نیک

پیشنهاد من اینه که تا هنوز خبری نیست، قبل از دانش‌بنیان شدن، فرایند شرکت خلاق شدن رو طی کنید که امتیازات بهتری داره و فعلا خیلی ساده‌تره.