برو به محتوای اصلی
سیاوش محمودیان
بنیانگذار جواب‌کو
۴ سال پیش پرسیده شده

بهترین یادگاری یا کادویی که جواب‌کو می‌تواند به کاربران فعال و وفادارش بدهد چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

به نظر من از دو راه میشه یادگاری خوبی به کاربرهای فعال جواب‌کو داد:

۱. Badge: به کاربرها با توجه به تعداد پاسخ‌هایی که دادن، سوال‌هایی که پرسیدن و بقیه‌چیزها، یه سری badge داده بشه. این badgeها میتونن فقط دیجیتالی باشن یا به صورت پین به کاربرا ارسال بشن. بهترین استفاده از این سیستم رو من داخل سایت معلوم‌الحال کورن‌هاب۴۲۹ دیدم.
۲. Trophy: به کاربرها با توجه به امتیاز‌هایی که گرفتن، یک لوگوی رده‌بندی‌شده‌ی جوابکو ارسال بشه. به عنوان مثال برای کاربرهایی که از مرز ۵ هزار امتیاز گذشتن، «ج» استیل فرستاده بشه (یا قاب بشه یا به صورت جام باشه). بهترین استفاده از این سیستم رو هم از یوتیوب با عنوان «YouTube Play Button۲۴۲» دیدم.

ابراهیم اسدی
دیجیتال مارکتر

البته باید یک شاخص‌هایی برای مشخص کردن افراد فعال و وفادار در نظر گرفت و از این افراد یک تیم تشکیل شود که با مدیریت جوابکو یک پروژه مشترک در زمینه تجاری و یا خیرخواهانه انجام گیرد.

حمیده نجفی
روانشناس بالینی

قطعا نظر افراد بسیار مختلف هست و شاید با ارسال یک نظرسنجی از علایق کاربران فعالتون (حالا هر میزان امتیازی که از نظر جوابکو فعال به حساب میاد) به شما دید وسیع‌تری تو این زمینه بده. اما شخصا من تزریق مادی یا ارسال یه هدیه رو ارزشمندتر از یک سورپرایز با بار معنوی نمیدونم.

مثلا فقط در حد پیشنهاد: وقتی اعضا به n هزار نفر رسید، اسپانسر بگیرید و تو یه سالن برنامه‌ای برگزار کنید. کاربران فعالتون رو معرفی کنید و مثلا همون بج رو همونجا یا سطح ارتقا رو اولین بار همونجا اعلام کنید که خودش یک نوع تقدیره، به خصوص که دیدم در این دورهمی‌ها اعضای زیادی همدیگر رو میشناسن و از دانش هم کمک میگیرن. البته من هنوز در مورد امتیاز‌دهی و مبنای امتیاز‌ها چیزی نمیدونم. احساس میکنم نیازه که کمی دقیق‌تر عمل شه.

آرش اصغری
طراح و مدیر هنری - دیزاین‌استودیو

من با سیستم بج دادن خیی موافق‌هستم. حس خیلی خوبی به کاربران میده.

سوالات مشابه

آمار سوال

۳۷۸ نمایش
۳ دنبال‌کننده
۴ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه