برو به محتوای اصلی

بهترین یادگاری یا کادویی که جواب‌کو می‌تواند به کاربران فعال و وفادارش بدهد چیست؟

۳

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جواب‌کو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

به نظر من از دو راه میشه یادگاری خوبی به کاربرهای فعال جواب‌کو داد:

۱. Badge: به کاربرها با توجه به تعداد پاسخ‌هایی که دادن، سوال‌هایی که پرسیدن و بقیه‌چیزها، یه سری badge داده بشه. این badgeها میتونن فقط دیجیتالی باشن یا به صورت پین به کاربرا ارسال بشن. بهترین استفاده از این سیستم رو من داخل سایت معلوم‌الحال کورن‌هاب۱۸۹ دیدم.
۲. Trophy: به کاربرها با توجه به امتیاز‌هایی که گرفتن، یک لوگوی رده‌بندی‌شده‌ی جوابکو ارسال بشه. به عنوان مثال برای کاربرهایی که از مرز ۵ هزار امتیاز گذشتن، «ج» استیل فرستاده بشه (یا قاب بشه یا به صورت جام باشه). بهترین استفاده از این سیستم رو هم از یوتیوب با عنوان «YouTube Play Button۱۰۲» دیدم.

۱۷

بهترین جایزه میتونه نرم‌افزار جواب‌کو باشه.

این جواب شاید خیلی مربوط نباشه ولی واقعا فعال بودن از داخل سایت یکم سخته.

شاید بشه از نرم‌افزار به شکل طرح تشویقی استفاده کرد.

۱۴
حمیده نجفی ، روانشناس بالینی

قطعا نظر افراد بسیار مختلف هست و شاید با ارسال یک نظرسنجی از علایق کاربران فعالتون (حالا هر میزان امتیازی که از نظر جوابکو فعال به حساب میاد) به شما دید وسیع‌تری تو این زمینه بده. اما شخصا من تزریق مادی یا ارسال یه هدیه رو ارزشمندتر از یک سورپرایز با بار معنوی نمیدونم.

مثلا فقط در حد پیشنهاد: وقتی اعضا به n هزار نفر رسید، اسپانسر بگیرید و تو یه سالن برنامه‌ای برگزار کنید. کاربران فعالتون رو معرفی کنید و مثلا همون بج رو همونجا یا سطح ارتقا رو اولین بار همونجا اعلام کنید که خودش یک نوع تقدیره، به خصوص که دیدم در این دورهمی‌ها اعضای زیادی همدیگر رو میشناسن و از دانش هم کمک میگیرن. البته من هنوز در مورد امتیاز‌دهی و مبنای امتیاز‌ها چیزی نمیدونم. احساس میکنم نیازه که کمی دقیق‌تر عمل شه.

۱۳
ابراهیم اسدی ، لیسانس علوم اجتماعی/معلم بازنشسته

البته باید یک شاخص‌هایی برای مشخص کردن افراد فعال و وفادار در نظر گرفت و از این افراد یک تیم تشکیل شود که با مدیریت جوابکو یک پروژه مشترک در زمینه تجاری و یا خیرخواهانه انجام گیرد.

۱۳
احمدرضا شمیمی، بنیانگذار استارتاپ نون رسون

من همیشه دوست دارم جزئی از تیم باشم نه مالی، فقط تیمی که بتونه کسی روش حساب کنه و یاد بگیرم از مدیر سایت که حتما نفر بالاتری است تو هر بیزنسی.


۱۰
مهدی صابری منش، سرپرست برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات - متخصص کدینگ کالا (مهندسی صنایع - تکنولوژی صنعتی، کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی)

به نظر من بهترین هدیه این میتونه باشه که پس از رسیدن به حدی خاص از امتیاز (برای مثال 1000 امتیاز) توسط کاربران، امکان دسترسی به فایل‌هایی که به راحتی دستیابی به اونها امکان‌پذیر نیست، فراهم بشه. برای مثال من بدم نمیاد یه پکیج آموزشی از حالت مبتدی تا حرفه‌ای برنامه‌نویسی رو به زبان فارسی هدیه بگیرم و قطعا افراد دیگری هم هستن که به نسخه‌های آموزشی از نوع دیگه نیاز داشته باشن.

۱۰
آرش اصغری، طراح رابط کاربری در شرکت فرداد

من با سیستم بج دادن خیی موافق‌هستم. حس خیلی خوبی به کاربران میده.

۹

یادگاری و کادو مثلا میتونه یه طرح بامزه‌ای با آواتار کاربران ساخته بشه یا استیکر، میت‌آپ و خیلی روش‌های دیگه که میتونن "یادگاری" یا کادو به شمار بیان.. ولی به نظر من جواب‌کو به جای یادگاری دادن باید ببینه بهترین روش برای تشکر از زحمات کاربراش چیه! که به نظر من همون Badge دادن و یا به خصوص Moderator کردن کاربران در موضوعات تخصصی‌شون میتونه خیلی خوب باشه.

۸
حسن سیدی، مدیر دیجیتال مارکتینگ

شاید این پیشنهاد من منطقی نباشه ولی درصد بسیار کمی از درآمد سایت و سهیم کردن کاربران فعال در سود می‌تونه یکی از گزینه‌ها باشه.

۷

رده‌بندی و Badgeهایی مانند stackoveflow.

۷
سید علی رحیمی، برنامه نویس وب

اگه یک جوری بشه که این امتیازات به صورت بج در پروفایل باشه (مثل تخصص) که بتونه به عنوان رزومه اجتماعی و کار تیمی شخص قلمداد بشه، عالیه.

۶