برو به محتوای اصلی
عسل رجایی‌منفرد
مهندسی شیمی
۲ سال پیش پرسیده شده

کیفیت و قیمت‌گذاری فرش دستی یا تابلو فرش چطور ارزیابی میشه؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

طرح نوی نگار
طراحی تابلوفرش کامپیوتری سبک نفیس و خاص

کیفیت تابلوفرش دستبافت بستگی به کیفیت در طراحی و رنگرزی و بافت و همچنین کیفیت مصالح و بعد از اون کیفیت در پرداخت نهایی داره. در زمینه کیفیت طراحی توی سایتم توضیحات مفصل موجود هست: http://www.tarhenoyenegar.ir۲۶
اما خلاصش اینکه باید از نظر فرم رنگ‌گذاری و پیکسل‌گذاری دارای کیفیت بالای باشه و در مورد رنگرزی هم باید کاملا مطابق کارت لیست رنگی کامپیوتری رنگ شده باشه تا طرح رو عینا مثل عکسش جلوه بده و اینکه نخ‌ها رنگ ندن و... در مورد مصالح دیگه مثل نخ بافت و چله و پود همه باید مرغوب باشن و درمورد بافت اینکه کار از پشت کاملا یکدست و بدون سفیدک باشه، بالازدگی یا پایین‌زدگی نداشته باشه و همچنین عاری از سایر عیوب فرش باشه. در آخر در زمینه پرداخت باید کاملا از سطح یکدستی برخوردار باشه اگر هم پرداخت برجسته است باید زیبا و هنرمندانه کار شده باشه نه افراطی و بازاری‌گونه کلا بحث مفصلیه که در مجال این پاسخ نمیگنجه.
برای نمونه یک طرح کاملا باکیفیت تابلوفرش میتونید فیلم‌های نمایش کیفیت کارام و ببینید البته توی سایتم هم هست از لینک آپارتم میشه دید:
https://www.aparat.com/tarhenoyenegar۱۷

ناشناس

تابلو فرش دستی کیفیتش از روی رج‌شمار فرش تعیین می‌شه. ولی تو فرش ماشینی شانه و تراکم فرش نشون‌دهنده کیفیت و قیمتش هست. برای مثال قیمت فرش 1200 شانه بیشتر از قیمت فرش 700 شانه هست و در مورد فرش دستباف قیمت فرش با رج‌شمار 70 بیشتر از قیمت فرش با رج‌شمار 50 هست. البته فرشایی که رج‌شمار 70 و 80 دارن ابریشمی و گران‌قیمت هستن.