برو به محتوای اصلی
ناشناس
۲ سال پیش پرسیده شده

چرا پنگوئن‌ها زانو ندارند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پنگوئن‌ها مانند سایر مهره‌داران زانو دارند! اما استخوان بالای پای آنها با پر پوشیده شده و این باعث می‌شود به نظر بیاید که زانو ندارند.

در اینجا۶۵۳ می‌توانید عکس اسکلت و اکس‌ری یک پنگوئن را ببینید که در آن زانوهای پنگوئن به خوبی مشخص است.

پنگوئن‌ها به خاطر فرم بدن و پاهایشان نسبت به دیگر حیوانات باید انرژی خیلی بیشتری را برای راه رفتن صرف کنند اما به جای آن در آب سرعت خیلی بالایی داشته و شناگران خیلی خوبی هستند. شاید دلیلش این باشد که هم طعمه‌ی آنها و هم شکارچی آنها در زیر آب قرار دارد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید نوعی از پنگوئن (به نام Gentoo Penguin) می‌تواند در آب با سرعت ۲۲ مایل بر ساعت معادل ۳۵ کیلومتر بر ساعت شنا کنند.

همینطور رنگ بدن پنگوئن یک نوع استتار برایشان به حساب می‌آید چون وقتی شنا می‌کنند از بالا به رنگ سیاه هستند مانند عمق اقیانوس و از پایین سفید دیده می‌شوند که همانند رنگ آسمان است وقتی از داخل آب به آن نگاه می‌شود.

پنگوئن‌ها هم زانو دارن و ساق پاهاشون مشابه بقیه حیوانات هست ولی به دلیل شکل ظاهری بدنشون این زانو دیده نمیشه و خیلی‌ها گمان می‌کنن که این حیوانات زانو ندارن. شکل ظاهری بدن پنگوئن‌ها طوری هست که به راحتی در آب شنا کنند، چون هم غذای آن‌ها در زیر دریاست و هم شکارچی آن‌ها.