برو به محتوای اصلی
متاسفانه در حال حاضر امکان ایجاد محتوا در این پورتال وجود ندارد.

روال کاری شتابدهنده‌ها به چه صورتی است؟

ناشناس

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

علی مهرکیش ، مربی و مشاور کسب و کارهای نوپا - عضو هیئت مدیره شتابدهنده فردوسی

به زبان ساده شتابدهنده‌ها مراکزی هستند که کسب و کار‌های نوپا، ایده‌های ناب و تیم‌های مستعد را شناسایی و با پشتیانی‌های متنوعی که از این مجموعه‌های نوپا انجام می‌دهند به رشد کسب و کار ایشان کمک می‌کنند. این پشتیبانی‌ها می‌تواند در قالب ارائه مکان و ابزارهای دفتری به همراه خدمات مشاوره‌ای و منتورینگ و همچنین پشتیبانی مالی باشد. کل این فرآیند در بازه‌های محدودی (مثلا ۹ ماه) انجام می‌شود. به ازای این خدمات درصد محدودی از سهام استارتاپ در اختیار شتابدهنده قرار می‌گیرد.

برای انتخاب شتابدهنده مناسب پارامترهای زیادی دخیل هستند از جمله سطح خدمات شتابدهنده، موضوع فعالیت استارتاپ و مرحله‌ای که شرکت نوپا در آن قرار دارد.

 پیشنهاد می‌کنم تیم مشاوره و منتورینگ را هم بررسی کنید.

۱۴
عرفان آریان‌منش ، مدیر محصول در کشمون

روال اکثرشون اینه که یه زمانی رو اعلام میکنن برای ارسال فرم پذیرش، داخل سایتشون یا سایت نوپاهاب میرید و با اون فرمتی که میخوان فرم رو پر میکنید و ارسال میکنید. در مرحله بعد فرمها بررسی شده و برای مصاحبه حضوری دعوت میشید. ممکنه چند دقیقه با اسلاید طرحتون رو ارائه بدید و بعد در قسمت پرسش و پاسخ‌ از طرحتون دفاع کنید.

بعضی از شتابدهنده‌ها علاوه بر دوره اصلی شتابدهی، دوره پیش‌شتابدهی هم دارن. در مدت چند ماهه که اونجا مستقر هستید از خدماتشون استفاده میکنید در ازاش چیزی حدود ۵ تا ۱۵ درصد از سهامتون رو بهشون میدید. روال کاری و خدماتی که میدن با همدیگه فرق میکنه. بعضی‌ها سرمایه اولیه بیشتری میدن، بعضی‌ها بیشتر روی آموزش و کارگاه تمرکز دارن، بعضی‌ها روابط بهتری با سرمایه‌گذارها دارن. بعضی‌ها هم هیچی ندارن فقط حرف میزنن. 

شتابدهنده‌های آواتک و دیموند رو بهتون پیشنهاد میکنم. 

۷

آمار سوال

۶۲ نمایش
۰ دنبال‌کننده
سال گذشته پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار