برو به محتوای اصلی
ابراهیم اسدی
دیجیتال مارکتر
۶ سال پیش پرسیده شده

شهرستان سمیرم اصفهان با تولید سالانه 500 هزارتن سیب درختی و محصولات کشاورزی چون گندم، یونجه و چغندرقند و...یکی از مهمترین قطب‌های کشاورزی استان اصفهان است. سمیرم 10 سال است که با کمبود آب روبرو است و امسال با خشکسالی مطلق که ممکن است تمام باغات و مراتع نابود شوند. بر همین اساس از دوستان تقاضا دارم به سوالات زیر جواب دهند تا مشکلات این منطقه بررسی و راهکاری در خور توجه برای کمک به منطقه داده شود: 1-مسلما بیکاری در منطقه شدت خواهد گرفت شما چه پیشنهادی برای بیکاران دارید؟ 2-منطقه پتانسیل بالایی در حوزه گردشگری دارد ولی زیر ساختارهای شهرستان ضعیف است در این زمینه چه پیشنهادی دارید؟ 3-برای جلوگیری از مهاجرت جوانان چه باید کرد؟ 4-حوزه دیجیتال چه کمکی به این مشکل خواهد کرد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

نخست آنکه تکنولوژی کشاورزی در سمیرم غالبا بسیار پایین و مدیریت کشت بسیار ضعیف در این منطقه است، البته مانند اکثر مناطق کشور. به همین دلیل استخدام چند مشاور کشاورزی بسیار زبده، با سواد و آشنا با فناوری‌های جدید می‌تواند بسیار به افزایش بهره‌وری و جلوگیری از هدر رفت منابع جلوگیری کند. 

ایجاد کارگاه‌های آموزشی در خصوص شیوه‌های نوین کشت، داشت، فرآوری محصولات کشاورزی جدید برای جوانان در وهله‌ی اول اهمیت بسیار بالایی دارد. زیرا یکی از اصلی‌ترین دلایل بی‌کاری جوانان فقدان شدید مهارت و دانش کاربردی (حتی در مورد فارغ التحصیلان دانشگاهی) می‌باشد. 

هم چنین دوره‌های کارآفرینی و خلاقیت هم می‌تواند بسیار به تولید ایده، آشنایی با مراحل تجاری سازی ایده‌ها و چگونگی پیاده سازی بهینه ایده می‌تواند بسیار راهگشا باشد. 

اگر جوانان با دانش و فناوری روز آشنا شوند می‌توانند با توجه به شرایط و قوه‌ی خلاقیت خود تولید ایده کنند و با مهارت‌های ارزش آفرینی و مدیریت خواهند توانست به خوبی محصول یا خدماتی براساس نیاز بازار به شکلی به صرفه و بهینه تولید و عرضه کنند. 

آمار سوال

۲۳۷ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۶ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه