برو به محتوای اصلی

برای ساخت یه عادت چه کارهایی باید انجام داد و به چند روز زمان و چه ابزار و اقداماتی نیازمندیم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جواب‌کو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

مهرشاد درزی، توسعه دهنده وردپرس | Wordpress Developer

من این مشکل رو بارها داشتم. اول اینکه هر روز نیم ساعت رو اختصاص بدین به فکر کردن به خودتون و اهدافتون. ما الان هر روز درگیر کار هستیم و اصلا از خودمون غافل شدیم. به عنوان مثال، من دوست دارم خواننده بشم ولی شرایط زندگی کار و اینا مجبورم هر روز ده ساعت کار کنم ولی همین که روزی نیم ساعت به علاقه‌م و اون چیزی که دوست دارم فکر کنم خیلی خوبه.

مرحله دوم اینکه روزمرگی خودتون رو توی کاغذ بنویسید تا متوجه بشید چقدر اتلاف وقت دارید. مثلا ما هر یک ساعت عادت داریم یک ربع تلگرام رو چک کنیم. آیا بهتر نیست کل این کار رو بکنیم تو یک ساعت در روز.

مورد نهایی اینکه رژیم مغزی بگیریم. یعنی واقعا ما اصلا نیازی نیست همه چیز رو بدونیم و در مورد همه چیز اطلاعات داشته باشیم. کل وقت من به شخصه روزایی صرف خوندن چیزایی شد که اصلا تا آخر عمرم هم بهش نیاز ندارم. فقط سعی کنید در کاری که توش هستید متخصص بشید.

و جمله‌ی نهایی اینکه اگر دارید مثل دیگران زندگی میکنید مطمئنا مثل دیگران موفق نمیشید و فقط عمر میگذره.

۱۱

اگه کتاب اثر مرکب از دارن هاردی رو مطالعه کنید مفصلا توضیح داده!

این یه خلاصه از همین موضوع توی این کتاب:


ایجاد عادت‌های خوب  

  • خودتان را برای موفقیت آماده نگه‌دارید.
  • به‌اضافه کردن فکر کنید نه کم کردن: وقتتان را باکارهای مفید پر کنید تا وقتی برای کارهای غیرمفید نداشته باشید این‌ روشی برای حذف غیرمستقیم عادت‌های بد است.
  • یک همراه موفقیت پیدا کنید: یک همراه پیدا کنید که از برنامه شما اطلاع داشته باشد و در صورت سرپیچی از برنامه به شما تذکر دهد.
  • رقابت و رفاقت: وقتی اسم رقابت به میان می‌آید هیجانی در انسان شکل می‌گیرد. با رقابت با دوستانتان می‌توانید عادت‌های خوب را در خود نهادینه کنید. مثلاً اگر دوست شما در روز دو ساعت مطالعه می‌کند شما با مطالعه روزانه دو ساعت و نیم می‌توانید با دوستتان رقابت کنید.
  • جشن بگیرید: برای خودتان زمان‌هایی را در نظر بگیرید که به تفریح بپردازید و بعد از انجام کار مفید برای خودتان جشن بگیرید تا خستگی از شما دور شود.

درست است که تغییر سخت است ولی اگر صبور باشید تغییر امکان‌پذیر می‌شود.   

۱۰

سوالات مرتبط

فرض کنید در یک تیم استارت‌آپ با یک نفر کار رو شروع کردید و کار به مرحله بهره‌برداری رسیده و نیاز به کار فشرده‌تر هست ولی هم تیمی شما دانش فنی و مورد نیاز برای رد شدن از این مرحله رو نداره و نمیتونه به صورت agile کار بکنه، به طوری که خروجی کار تیمی همسطح یا پایین‌تر از خروجی کار انفرادی هست و کارهای انجام شده تا این مرحله هم بیشتر انفرادی بوده. توافق خاصی هم صورت نگرفته در ابتدای کار. به نظر شما بهتر نیست در همین مرحله جداسازی انجام بشه و ادامه کار به صورت انفرادی و در آینده با تیم قدرتمندتری انجام بگیره؟ (البته این سوال بیشتر جنبه اخلاقی داره تا فنی)

آمار سوال

۵۳ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۱۱ ماه پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار