برو به محتوای اصلی

ترتیب استوری‌ها در اینستاگرام چگونه تعیین می‌شود؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جواب‌کو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

محسن فرجی، طراح و هم بنیانگذار دادسان

اینستاگرام میاد فعالیت‌های شما را در رابطه با پروفایل‌های مختلف بررسی میکنه و اونهایی که بیشتر دنبال میکنید و بیشترین تایم را براشون میزارید و بیشترین تعداد استوری‌هاشون را نگاه میکنید برای شما در ابتدا نشان میده. حتی این روند مرتب‌سازی برای پست‌ها هم اجرا میشه و اگه تعداد فالوئینگ‌های زیادی داشته باشید کاملا این موضوع را حس میکنید و میاد بر اساس علایق شما پست‌ها را نمایش میده.

۱۲

نحوه چینش و ظهور استوری‌ها، میزان پیگیری مخاطبان از صفحات مجازی مذکور است. این بدین معناست که اگر یکی از مخاطبان همواره در صدر فهرست دوستانی قرار دارد که استوری‌های شما را مشاهده کرده‌اند، می‌توان نتیجه گرفت آن فرد درصد بیشتری از پیگیری و مشاهده استوری‌ها و پست‌های اینستاگرامی شما را داراست.

همانطور که گفته شد این روش و نحوه چینش از یک الگو و قانون الگوریتمی پیروی می‌کند و به طور خودکار افرادی که بیشتر از بقیه استوری‌ها و پست‌های شما را دنبال می‌کنند را در صدر فهرست مشاهده‌کنندگان استوری قرار می‌دهد.

فرضیه الگوریتمیک بودن نحوه چینش مشاهده‌کنندگان استوری در اینستاگرام توسط تعداد زیادی از کاربران حرفه‌ای در وب سایت Reddit نیز تحت تست و آزمایش‌های بسیاری قرار گرفته است. این کاربران حرفه‌ای در تشریح و اثبات این فرضیه این چنین می‌گویند :"ما تعدادی اکانت و حساب کاربری بدین منظور ایجاد کرده و متوجه شدیم تنها با مشاهده پست‌های اینستاگرامی افراد بدون آنکه آنها را لایک کرده و یا نظر (comment) بدهیم و به عبارتی دیگر با محتوای آن درگیر شویم، می‌توانیم شاهد در صدر قرار گرفتن نام خود در فهرست مشاهده‌کنندگان استوری دوستان‌مان باشیم".

تعداد دفعات مشاهده پروفایل شخص و همچنین لایک و کامنت گذاشتن بر پست‌های منتشر شده وی به طور قطع می‌تواند در اولویت‌بندی و نحوه چینش فهرست مشاهده‌کنندگان استوری تاثیرگذار باشد.

۱۱