برو به محتوای اصلی

چگونه یک رابطه عاطفی را شروع کنیم؟

ناشناس

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

الناز نجفی ، مهندس کارشناس تجهیزات پزشکی

بستگی به این داره که هدفتون از شروع اون رابطه عاطفی چی باشه. خود هدف شما از رابطه میتونه به سن شما، تجربه‌های قبلی شما، شرایط فرهنگی شما و خانواده‌تان و خیلی عوامل دیگه بستگی داشته باشه. 

اگر شما در ابتدای دوران جوانی یا نوجوانی هستید، به احتمال زیاد هدف شما از داشتن یک رابطه عاطفی ارضای حس هیجان و تخلیه انرژی فوق‌العاده در این سن هست. گاهی افراد در این سن وارد رابطه‌هایی نابالغ شده و به اشتباه فکر میکنند که همین‌قدر شناخت و علاقه و هیجان زودگذر برای ازدواج کافی است. پس، پیشنهاد من این است که در این سن اگر رابطه‌ای دارید حتما با یک بزرگتر مشورت کنید و برای خود محدودیت‌ها و خط قرمز‌هایی را مشخص کنید و بیشتر سعی کنید تا تجربه‌ی عاطفی کسب کرده و کم‌کم به بلوغ عاطفی برسید. 

اگر به بلوغ فکری رسیده‌ای (من به شخصه فکر میکنم ۲۵ سال به بالا) پس به دنبال یک رابطه‌ی جدی‌تر باشید که احتمال به سرانجام رسیدن را داشته باشد. سعی کنید با افرادی وارد یک رابطه عاطفی شوید که از لحاظ فرهنگ خانوادگی به شما نزدیک باشد، شخص مورد نظر خط فکری متناسب با شما داشته باشد و آمادگی شروع یک رابطه جدی را داشته باشد. خیلی بهتر است اگر این فرد توسط آشنایان یا اقوام معرفی یا حداقل تایید شود. در این حالت شما میدانید که مثلا فردی که در گروه اقوام یا دوستان نزدیک شما هست، پس حتما تناسباتی با آن جمع که شما هم آنها را به خوبی میشناسید دارد. در این صورت شروع رابطه شما کم ریسک‌تر خواهد بود. 

۱۲