برو به محتوای اصلی
محمد غفاری
مترجم زبان انگلیسی و کارشناس ارشد مطالعات ترجمه
۶ سال پیش پرسیده شده

برای افزایش دانش اقتصادی عمومی و گرفتن تصمیم‌های اقتصادی بهتر در زندگی روزمره خوندن چه کتاب‌هایی رو توصیه می‌کنید؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پوریا
کارشناس اقتصاد بازرگانی - متخصص مدیریت امور مالی

ببخشید که من اینجوری سوالتون رو تصحیح می‌کنم...

اشخاص چیزی به اسم «تصمیم اقتصادی» توی زندگی روزمرشون نمی‌گیرن. متخصصین مطرح جهان معتقدن که اسم درستش، «تصمیمات مالی» هست. که حالا توی ایران جا افتاده که بگیم تصمیم اقتصادی. و این به این دلیله که علم «اقتصاد» رو با علم امور مالی و پول اشتباه می‌گیریم.

-------------------

حالا از این تصحیحات که بگذریم. من چند وقت پیش سرویسی رو راه انداختم به نام "پولا" که کارش آموزش مدیریت صحیح امور مالی شخصیه. یا به زبان ساده‌تر... مدیریت پول.

البته اینجا نیومدم که سایت خودم رو تبلیغ کنم. اما از اونجایی که به تازگی تاسیس شده و هنوز مخاطبین زیادی نداره، از روی اجبار، خودم بهتون معرفیش می‌کنم.

حس می‌کنم این سایت می‌تونه بهتون نکاتی رو آموزش بده که توی امور مالی (تصمیمات اقتصادی) در زندگی روزمره شما، مفید واقع بشن:

pooola.ir۱۴۶


در مورد کتاب هم من به شخصه کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول - نوشته‌ی رابرت کیوساکی رو خیلی دوست دارم و به شما خوندنش رو پیشنهاد می‌کنم.

امید گلچین
مدیر ارتباطات در شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر وینگ

انتشارات آریانا قلم یک کتابی رو چاپ کرده به اسم "دید اقتصادی" که خیلی داستان‌وار یکسری مفاهیم عمومی علم اقتصاد رو توضیح میده و نیاز به هیچ مطالعه پیشین هم نداره.

داستان داستانه سه نفره که توی یک جزیره زندگی می‌کنن و با یکسری مثال‌های کاملا ملموس در زندگی این افراد این مفاهیم اقتصادی توضیح داده میشن.

آهنگ ساز

من دوره‌های آقای ماهان تیموری رو بهتون پیشنهاد میکنم به شخصه، محرک خوبی برای تصمیم‌گیری‌های اقتصادی در زندگیتون میتونه باشه. یه سرچ کنید سایتش رو پیدا میکنید.