برو به محتوای اصلی
محسن
۴ سال پیش پرسیده شده

در جواب‌کو سوالات داغ بر چه اساس لیست میشوند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

سیاوش محمودیان
بنیانگذار جواب‌کو

در جواب‌کو همواره سعی بر این داریم که محتوایی که برای کاربران نمایش داده می‌شود جذاب و مرتبط باشد.

در مرحله اول سعی بر این کردیم تا پاسخ‌ها و سوالات داخل فید را با توجه به موضوعات مورد علاقه افراد نمایش دهیم.

در ادامه بخش سوالات داغ افزوده شد که در ابتدا با توجه به یک سری اعداد و ارقام از جمله تعداد بازدید از سوال، تعداد جواب‌ها، تعداد دیدگاه و تعداد دنبال‌کنندگان به صورت خودکار یک سری سوال را هر روز نمایش می‌داد. بعد از گذشت چند روز متوجه شدیم میزان مشاهده سوالات داغ به اندازه‌ای که دوست داشتیم خوب نیست و راندمان خوبی ندارد. از طرف دیگر به علت کم بودن تعداد داده‌ها در جواب‌کو در حال حاضر امکان استفاده از الگوریتم‌های رایج هوش مصنوعی وجود ندارد.

بعد از بررسی‌های بیشتر به این نتیجه رسیدیم که در حال حاضر، تا زمانی که تعداد داده‌ها به حد کافی برسد باید خیلی از این کارها به صورت دستی انجام شود. در این لحظه جواب‌کو انتخاب‌های خودکار خود را به ویراستارها نشان داده و هر روز ویراستارها تعدادی از ۲۰ انتخاب برتر را به صورت دستی داغ می‌کنند. خیلی وقت‌ها هم پیش می‌آید که ویراستارها احساس می‌کنند یک سوال پتانسیل دریافت جواب‌های زیاد را دارد و یا مرتبط با رویدادیست که اخیرا اتفاق افتاده و این سوالات نیز معمولا با وجود داشتن آمار پایین داغ می‌شوند.

ما نهایت سعیمان را در بهبود این فرآیند می‌کنیم و امیدوار هستیم به زودی با داده‌های بیشتر بتوانیم هوشمندانه‌تر این کار را انجام دهیم.