برو به محتوای اصلی

آزمون استخدامی آموزش پرورش فقط برای مدارس دولتیست؟ یا شامل مدارس غیر انتقاعی هم میشه؟اگه نمیشه،واسه کار تو مدارس غیرانتفاعی چطور باید اقدام کرد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

ابراهیم اسدی ، لیسانس علوم اجتماعی/معلم بازنشسته

اگر مبنا را رسانه‌های دولتی قرار دهیم که همه چیز آرومه... ولی داستان استخدامی حکایت زیر است:

در بین همکاران من در مدارس دولتی معلمینی هستند که 10 سال سابقه کار دارند ولی هنوز استخدام نشدند یعنی به شکل "حق‌التدریس" دستمزد می‌گیرند چون اعتبار برای جذب نیرو نیست. از سویی نیروهای بی‌سواد و بی‌علاقه نهضت سوادآموزی را با فشارهای آقای قرائتی به آموزش و پرورش تحمیل می‌کنند و در الویت استخدام قرار می‌گیرند. نهایتا فعلا خبری از جذب و استخدام نیرو در این مدارس نیست و بحث‌های آزمون استخدامی داستان کلیشه‌ای 10 سال اخیر است.

در مدارس غیر انتفاعی داستان به شکل دیگریست. مدارس معتبر و قوی غیرانتفاعی از طریق دستمزد خوب توانسته‌اند دبیران و حتی اساتید مطرح را جذب کنند و مدارس سطح پایین هم تعدادی نیروی رسمی آموزش و پرورش دارند و عده‌ای را به دلخواه جذب می‌کنند که شرایط سختی ندارد چون خیلی جذاب نیست و درآمد بسیار پایینی دارد و با اقبال نیروهای بیکار روبرو نشده است. 

البته در مدارس غیرانتفاعی آزمونی برگزار نمی‌شود. بیشتر سلیقه‌ای است تا ضابطه‌مندانه شفاف و برای جذب در این مدارس کافیست با مدیران و یا کادر اداری آموزش و پرورش ناحیه ارتباط و یا آشنایی داشته باشید احتمال جذب زیاد است.

۹

سوالات مرتبط

فرض کنید ما از یک محصول تنها یک عدد در انبار داریم. حالا ۲ یا n نفر این محصول رو به سبد اضافه کردن و به صفحه پرداخت رفتن. هر دو پرداخت میکنند در صورتی که فقط یک مورد در انبار بوده نفر دوم متضرر میشه و باید مبلغش بازگشت بخوره به حسابش. این رویه که گفتم دقیقا در ووکامرس وجود داره یعنی یک محصول رو دو نفر میتونن بخرن. شما چه روشی برای حل این مشکل دارید؟ راهی که به ذهن من میرسه اینه که وقتی نفر اول دکمه checkout رو زد محصول برای نفر دوم غیر قابل خرید باشه اما احتمال داره نفر اول تو صفحه پرداخت ۱۰ دقیقه منتظر بمونه و آخرش تب رو ببنده! کاری که میتونیم بکنیم اینه که یه تایم اوت مثلا ۱۵ دقیقه ای بدیم تا اگر در در این مدت نفر اول خریداری نکرد دوباره برای نفر دوم قابل دسترس باشد. اساتید راه بهتری دارن؟ دوستی بهم گفت باید از pessimtic lock استفاده کنم اما فکر نمیکنم این جواب بده چون نمیدونم این لاک چقدر باید بمونه.

آمار سوال

۳۱ نمایش
۰ دنبال‌کننده
سال گذشته پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار