برو به محتوای اصلی

در مواردی که یک درخواستی رو مطرح کردیم و به زبان خودمونی می‌دونیم داریم پیچونده می‌شیم چه واکنشی نشون بدیم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

مصطفی لامعی ، مشاور دیجیتال مارکتینگ

گاهی وقتها باید نفهمید. در اصطلاح نباید به روی خودتان بیاورید. این وقتی است که فردی مقابل شما است که باید شان و احترامش حفظ شود. بعد باید نوع گفتمان دیگری را برای مطرح کردن مسئله پیدا کنید. همیشه برای مطرح کردن یک درخواست راه‌های مختلفی وجود دارد. باید راه‌های دیگر را امتحان کنید. گاهی هم می‌توانید مسئله را مطرح کنید و بگویید که « دارند شما را می‌پیچانند». مطرح کردن این مسئله بستگی به طرف مقابل هم دارد. 

اما یادتان باشد در بیشتر مواقع قانع کردن یک فرد برای قبول یک درخواست به مهارت شما در ارائه موضوع ربط دارد. باید روی مهارت‌های خود در حوزه فروش کار کنید. یک فرشنده خوب باید بتواند تصویر خوبی برای طرف مقابل ترسیم کند. اینکه شما با قبول این درخواست چه وضع خوبی پیدا می‌کنید ممکن است خیلی برای طرف مقابل مهم نباشد (مگر اینکه طرف مقابل مادر شما باشد) ولی اینکه اگر با درخواست شما موافقت شود، طرف موافقت‌کننده در چه جایگاه خوبی قرار خواهد گرفت مهم است. 

البته مانند هر کار دیگری می‌توان در این راه تقلب هم کرد و تصویری غیر واقعی برای طرف مقابل ترسیم کرد، ولی باید بدانید که این کار در بلندمدت و خیلی وقتها در کوتاه‌مدت هم برای شما نتایج بسیار بدی در پی خواهد داشت. 

۴

آمار سوال

۱۷ نمایش
۰ دنبال‌کننده
سال گذشته پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار