برو به محتوای اصلی
صادق رضایی
مهندس عمران
۳ سال پیش پرسیده شده

مناسب‌ترین راهکار برای از بین بردن حواس پرتی چیه؟ چیکار کنیم که کارهای روزمره‌مون یادمون نره؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

یکی از آسون‌ترین راه‌ها، که تقریبا اکثر کسایی که این مشکل رو دارن انجام میدن، اینه که کارهای روزمره‌شون رو یادداشت می‌کنن و در طول روز به لیستشون نگاه کرده و اونارو دونه به دونه انجام میدن. ولی این کار باعث می‌شه که ما این حواس‌پرتی رو تشدید کنیم و یک وابستگی شدید به یادداشت کردن پیدا کنیم. طوری که اگه یک وقت لیستمون از گوشی پاک بشه یا دفترچه یادداشتمون رو گم کنیم، درمونده میشیم و کاری از دستمون بر نمی‌آد. حواس پرتی بعضی مواقع به خاطر وجود یک یا چند دغدغه بزرگ در زندگیه و یا کلا از کم‌حافظگی شخص نشات می‌گیره. در مورد اول، باید سعی کنیم که این دغدغه‌هارو برطرف یا کمرنگ کنیم و یا روی کارهای خودمون بیشتر تمرکز کنیم، مثلا به ترتیبی که قراره انجامشون بدیم حفظشون کنیم و برای خودمون هی تکرار کنیم که قراره از صبح تا شب چه کارهایی انجام بدیم. در مورد دوم، می‌تونیم با روش‌ها و تکنیک‌های مختلف حافظه رو تقویت کنیم. حتی کتاب‌های زیادی تو این زمینه وجود داره مثل کتاب "57 راه برای تقویت حافظه" ترجمه و تنظیم دکتر عبدالکریم قریب، که تمرین‌های زیادی برای تقویت حافظه ارائه داده و بسیار مفیده.

مصطفی لامعی
مشاور دیجیتال مارکتینگ

باید دقت کرد که بیشتر اوقات فراموشی کارها و وظایفی که به عهده آدم هست به این خاطر اتفاق می‌افتد که انسان دوست ندارد آن کارها را انجام دهد و مخصوصا آن‌ها را به فراموشی می‌سپارد. پس باید ریشه این فراموشی را پیدا کنید که عموما منشا روانی دارد. در حقیقت کارها فراموش نشده‌اند بلکه به عقب انداخته شده‌اند. 

برای حل این مشکل دیوید آلن سیستمی را به نام Getting things done یا GTD معرفی کرده است. تمرکز این سیستم بر تعریف درست آنچه که باید انجام داد و ثبت آنها است. در بسیاری از مواقع آنچه را که باید انجام دهید فقط یک تعریف مبهم در ذهن شما است و چون خیلی به آن فکر کرده‌اید به نظر می‌رسد که می‌دانید که چه کاری را باید انجام می‌دادید اما این طور نیست. اگر سعی کنید آن‌ را یادداشت کنید خواهید دید که نکات مبهمی برای انجام آن کار وجود دارد و احتمالا همین‌ها باعث می‌شود که دنبال انجام دادن آن کار نباشید. 

در سیستم GTD شما موظف خواهید شد که هر چیزی را که فکر می‌کنید که باید انجام دهید را در قالب یک لیست یادداشت کنید. بعد از این مرحله آنها را اولویت‌بندی و زمان‌بندی می‌کنید و بعد باید برای اجرا دست به کار شوید. پیشنهاد می‌کنم در مورد این سیستم بیشتر مطالعه کنید. 

برای مدیریت زمان ابزارهای مختلفی معرفی شده است که دوستان در پاسخ‌های خودشان به آنها اشاره کردند اما یک ابزار وجود دارد که از چشم‌ها دور مانده است و آن تقویم گوگل است. شما با استفاده از اپلیکیشن تقویم گوگل می‌توانید کارهایی را که باید انجام دهید ثبت کنید و از آن پس تقویم به شما یادآوری خواهد کرد. این امکان جدیدا به تقویم گوگل اضافه شده و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن این نوشته من۳۲ را بخوانید. 

از همه اینها که بگذریم هیچ اپلیکیشنی نمی‌تواند مشکل شما را حل کند، اگر شما برای حل مشکل تعهد نداشته باشید. باید برای خودتان وقت بگذارید. در مورد این مطلب هم پیشنهاد می‌کنم نوشته من با عنوان « ببخشید من با خودم جلسه دارم ۳۳» را بخوانید. 

تعهد به حل مشکل و انجام دادن کارها را فراموش نکنید. 

مهدی درویشی
دانشجوی مهندسی نرم افزار / طراح گرافیک / مدرس مهارت های توسعه فردی

باید لیست کارهای روزانه‌مون رو بنویسیم! بیشتر ماها فکر میکنیم که میتونیم تمامی کارهارو توی فکر خودمون نگه داریم و جدا از فراموش کردن وقتی در طول روز این فکرها با ما هستن باعث میشه قسمتی از ذهنمون رو درگیر خودش کنه و بدون انجامشون هم خسته بشیم.

یکی از دلایل حواس‌پرتی میتونه درگیر بودن شدید ذهن باشه.
پیشنهاد میکنم از برنامه‌هایی مثل wunderlist۷۱، Todolist۵۶، Trello۷۴ استفاده کنین.
یا کار یهویی میاد و نتونم از برنامه‌ها یا یاداشت استفاده کنم از کشیدن ستاره پشت دست استفاده میکنم.

تمرینات تقویت ذهن و حافظه و تمرکز انجام بدین تاثیرش رو می‌بینین.

علی حسینی
مدیر تیم سئو علی بابا

بنظرم اول از همه در خصوص مدیریت زمان مطالعه خوبی داشته باشید. در کنار این مطالعه ابزارها و راهکاری متفاوتی وجود دارند که می‌تونند به شما کمک کنند.

بطور مثال من از ابزار www.todoist.com۱۰۱  استفاده می‌کنم و Performance خودم رو بسنجم.

تیریک‌های دیگه‌ای هم می‌تونه بهتون کمک کنه در زیر لیست کردم که خودم استفاده می‌کنم:

  1. تلگرام یکی از دلایل اصلی حواس‌پرتی هست، راهکار من این بود که تنظیم کنم هر ۱۰ دقیقه چک بشه اگر باز بود، بسته بشه و من هی نگاش نکنم که آیا پیام جدید اومده یا نه.
  2. ایمیل چک کردن هم همیشه یکی از دلایل نامبرده میشه، میل کلاینت خودم رو بستم و فقط ۳ دفعه در روز باز میشه برام (ساعت ۹، ساعت ۱۳ و ساعت ۱۶).
  3. ابزاری بنام Rescue بهم کمک کرد که بفهمم در چه صفحات و سایت‌هایی بیشتر وقتم رو میزارم و کنترلشون کنم.
  4. یک مکعب مربع درست کنید و وضعیت خودتون رو روش بنویسید (مثلا در حال کارم مزاحم نشوید و...) این مکعب رو روی میزتون بزارید تا دیگران موقع کار مزاحم شما نشن.
  5. نه گفتن رو تمرین کنید تا کسی وسط کار درخواست‌های نابجا ازتون نداشته باشه.
  6. بعضی از همکاران طبق عادتی که دارند زیاد هم‌صحبت میشوند و شما رو هم مشغول صحبت می‌کنند، یاد بگیرید چطور صحبتتان را کوتاه کنید.
  7. ساعت ۶ صبح الی ۹ بهترین زمان کار کردن هست (من بهش میگم ساعت طلایی) چون معمولا محل کار خلوت هست. مهمترین کارهاتون رو بزارید برای این زمان.

و خیلی موارد دیگه همه و همه در کتاب‌ها و مقالات مدیریت زمان هستش.