برو به محتوای اصلی
محمّد کیهانی
استاد کارآفرینی، نوآوری و استراتژی در دانشگاه کلگری (کانادا)
۶ سال پیش پرسیده شده

اگر بخواهم درباره استارتاپ‌های ایرانی تحقیق کنم و مطالعه موردی (Case Study) به زبان انگلیسی درباره آنها تهیه کنم، کدام شرکت‌ها حاضرند با من همکاری کنند و اطلاعات در اختیارم بگذارند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

مهدی علیپور (دکتر استارتاپ)
مربی استارتاپ ناب - مدیر محصول

این کار را ما در مورد بیش از 20 استارتاپی که در حال طی کردن مراحل اولیه و رسیدن به Product Market Fit هستند در قالب یک کتاب ۲۰۹انجام دادیم. مطالعه موردی یا کیس استادی انصافا یکی از بهترین روش‌های آموزشی هست.

ما یک محتوای بومی ۲۰۹تالیف کردیم که آموزه‌های بین‌المللی رو در قالب مثال‌های بومی و تجربیات موسسین داخلی با رویکرد بازار ایران به خواننده منتقل می‌کنه که امیدواریم مورد استقبال قرار بگیره.

اولا خوشحال میشیم نظر شما رو هم داشته باشیم و ثانیا اینکه ما یه سری برنامه‌های بین‌المللی داریم که قراره این کیس‌ها رو ترجمه کنیم. البته رویکرد کتاب بحث‌های مدل‌های درآمدی و مدل‌های کسب و کار هست. خوشحال میشیم در این زمینه با هم مذاکراتی داشته باشیم. تمرکز کتاب بیشتر بر روی بوم مدل کسب و کار، بوم ناب و انواع مدل‌های درآمدی و آرکتایب‌های کسب و کار هست.

البته کیس‌های مطرح شده در کتاب مربوط به یونیکورن‌های ایرانی نمیشن، مربوط به طیف متنوعی از استارتاپ‌ها میشن که امید داریم در آینده رشد خوبی داشته باشن.

دیجی‌کالا به تازگی توی بخش دیجی‌کالا نکست به شما امکان دریافت بخشی از اطلاعات کسب و کار خودش رو میده. به نظرم حتماً بررسی این مجموعه می‌تونه جذاب باشه.

شادی

اگر سوالاتتون مشخص و واضح باشه احتمالا عموم استارتاپ ها استقبال میکنن. کافیه بهشون ایمیل بزنید.

رسول زارع
موسس سایت ساز سی فایو see5.ir

دکتر استارتاپ آقای علیپور سخاوی این کار رو انجام دادند، سایت‌ساز سی فایو۱۱۹ هم در این کتاب موردکاوی شده.