برو به محتوای اصلی
مرتضی صادقیلر
مدیر محتوا و مربی تولید محتوا
۶ سال پیش پرسیده شده

چطور از ویکی پدیا بک‌لینک فالو بگیرم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

سید ساجد متولیان
مربی و مدرس طراحی زندگی

بک لینک‌ گرفتن از ویکی‌پدیا از هر نوعی کار نسبتاً سختی است، زیرا ویکی‌پدیا روی استفاده از سایتش به عنوان ابزار تبلیغاتی بسیار حساس است و اگر افرادی که محتواها را چک می‌کنند (Moderators) ذره‌ای شک کنند که شما دارید برای خودتان بک‌لینک می‌سازید، علاوه بر حذف مطلب (ولو مطلب دست‌اول و خوبی هم باشد)، اکانت شما را معلق می‌کنند. لذا این کار نیاز به صرف زمان دارد.

یکی از روش‌ها این است که تا مدتی بدون چشمداشت، برای ویکی‌پدیا محتوای دست‌اول تولید کنید تا اعتبارتان نزد Moderators بالا برود. بعد از آن می‌توان لینک‌های مرده (Dead links) را پیدا کرد، با استفاده از سرویس آرشیو وب محتواهای آنها را پیدا و بازتولید کرد و لینک خود را جایگزین کرد. البته باز هم در این حالت احتمال حذف لینک شما وجود دارد.

به نظر می‌رسد فقط زمانی لینک شما در درون مطلب را حذف نمی‌کنند که سایت شما در یک زمینهٔ خاص واقعاً به مرجع تبدیل شده باشد.

این مقاله۱۷۲ تقریباً تمام روش‌های ممکن در زمینه بک‌لینک گرفتن از ویکی‌پدیا را توضیح داده است، هر چند خودش هم گفته کار زمانبری است.

علی حسینی
مدیر تیم سئو علی بابا

ویکی پدیا بک‌لینک فالو نمیده مگر لینکهای داخلی خودش، ولیکن بک‌لینک نو فالو از ویکی هم خیلی ارزشمند هست.

نیما حسن زاده
(«وبمستر خاکستری» رو داخل گوگل سرچ کنین!)

ویکی پدیا لینک فالو نمیده، فقط نوفالو میده.

درباره نحوه گرفتن بک لینک از ویکی پدیا هم توصیه می‌کنم این مقاله۸۴ رو بخونین. تو این مقاله  کامل توضیح داده شده چطوری میشه بک لینک گرفت که حذف نشه.

البته این رو بگم بک لینک گرفتن از ویکی پدیا خیلی آسونه اما قبلش یک سری کارهایی داره که شاید طول بکشه!