برو به محتوای اصلی
ابراهیم اسدی
دیجیتال مارکتر
۴ سال پیش پرسیده شده

چگونه می‌توان در یوتیوب ویدیو بارگذاری کرد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

آموزش آپلود ویدئو در یوتیوب از روی کامپیوتر یا لپتاپ

فایل ویدئوی مورد نظر خود را از روی دوربین یا موبایل بر روی کامپیوتر کپی نمایید. برای آپلود ویدئو ابتدا می‌بایست فرمت ویدئو را به فرمت قابل قبول برای آپلود در یوتیوب تبدیل نمایید. یوتیوب مجموعه وسیعی از فرمت‌ها را پشتیبانی می‌کند که عبارت است از: AVI ،3GPP ،MOV ،MP4 ،MPEG ،MPG ،FLV ،FLV ،M4V ،M4V ،WMV  

به سایت یوتیوب وارد شده و از آنجایی که این وب‌سایت توسط گوگل پشتیبانی میشود از حساب کاربری خود برای ورود (sign in) به آن استفاده نمایید. بر روی کلید ″Upload″ کلیک نمایید. این کلید بالا سمت راست قرار گرفته است. بر روی ″Select files to upload″ کلیک نمایید. تا امکان انتخاب فایل برای آپلود فراهم شود. شما همچنین می‌توانید فایل‌های مورد نظر را کشیده و در قسمت مربوطه رها کنید. اگر حساب خود را تایید نکرده باشید امکان ارسال ویدئو با مدت حداکثر 15 دقیقه را دارا می‌باشید. حساب کاربری خود را می‌توانید با درخواست ارسال پیامک فعال نمایید. شما همچنین امکان آپلود ویدئو که مستقیما از وب‌کم شما ضبط شده است را دارید. به محض انتخاب فایل آپلود ویدئو به صورت خودکار فعال می‌گردد و شما به صفحه‌ای هدایت خواهید شد که در آنجا اطلاعات بیشتری از ویدئو را وارد نمایید. جزییات مورد نظر خود را وارد نمایید. حتما Description را پر نمایید تا بینندگان اطلاعات بیشتری راجع به ویدئوی شما داشته باشند. همچنین بوسیله Tagها می‌توانید ویدئو خود را در ستون ویدئوهای مرتبط در صفحه نمایش دیگر ویدئوها به نمایش درآورید. با گزینه Privacy می‌توانید مشخص کنید که ویدئو شما در نتایج جستجو نمایش داده شود یا خیر. ویدئوهای خصوصی فقط برای کسانی قابل نمایشند که لینک آن ویدئو را داشته باشند. 

چگونگی آپلود در یوتیوب در موبایل و تبلت

علاوه بر روش فوق در موبایل و تبلت‌ها می‌توان از اپلیکیشن یوتیوب نیز برای آپلود استفاده کرد. تمامی مراحل آپلود به صورت بالا می‌باشد ولی برای بررسی دقیق و تجزیه تحلیل نمایش ویدئوها توصیه میشود از وب‌سایت یوتیوب استفاده کنید. 

منبع۱۶۲ 

آهنگ ساز

میتوانید از سرویس آپلود ویدیو از آپارات به یوتیوب استفاده کنید.

همانطور که میدانید پهنای باند مصرفی آپلود فایل در سایت‌هایی مانند آپارات نیم بها و گاها برای برخی سرویس دهندگان بدون هزینه ترافیک هست و از طرفی چون سرور‌های آپارات در ایران هستند و از بعد مسافتی سرعت بارگزاری فایل‌ها نیز بیشتر است.

برای همین پیشنهاد میکنم ابتدا ویدیو را در آپارات آپلود کرده، سپس از طریق سرویس زیر آن را به طور خودکار به یوتیوب منتقل کنید.

http://bit.ly/2BVEeKf۱۳۴

برای آپلود ویدیو تو یوتیوب باید یه اکانت با جی‌میل داشته باشی، بعد یه چنل بسازی و از گزینه آپلود که بالا در منو هست یه ویدیو آپلود کنی. بسته به سرعت اینترنت ممکنه طول بکشه یا نکشه. ترجیحا از یه فیلترشکن آی‌پی ثابت استفاده کن. تو این مقاله که لینک‌شو می‌گذارم کامل توضیح دادم: آموزش آپلود ویدیو در یوتیوب ۳