برو به محتوای اصلی

آیا در مورد نحوه گزینش و سوالات شتابدهنده‌ها در فرایند استارتاپ ویزا کشور کانادا برای خود و یا نزدیکانتان تجربه‌ای دارید؟

۲

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

من در فرایند درخواست ویزا استارتاپی هستم و شانسمو با اکسلیتورها دارم امتحان میکنم به لیستی که سازمان اداره مهاجرت داده به تک تکشون سر زدم و آنهایی که حوزه فعالیتشون با استارتاپ من همخونی داشته رو جدا کردم و داخل سایتشون شدم جالب بود برام که هر کدومشون شرایط خاص خودشونو داشتن. تعدادی بسیار سخت‌گیرانه و تعدادی به صورت کاملا مبتدی به جذب استارتاپ پرداختن، که حتی بعضی از آنها بیزینس‌مدل هم شرط تعریف پروژه ندونستن، در نهایت من هم اپلای کردم در سایت‌هاشون و هر کدوم یه تاریخی رو گفتن که کمترینش ۱ماه بود. زمان میخوان تا استارتاپ رو مطالعه کنن و نتیجه رو اعلام کنن که آیا مکاتبه و مصاحبه میکنن باهاتون یا نه. پس واسه دوستانی که میخوان اپلای کنن یک پیشنهاد دارم، تا میتونید ارایه کاملی داشته باشید و ۹۰% اطلاعات را در اختیارشون قرار بدید، من هنوز منتظر جواب هستم و پروسه طی نشده ولی به محض رسیدن جواب و قبولی، تک تک مکاتبه رو در اختیارتون قرار میدم باشد که مورد استفاده قرار بگیره، 

اما من خودمو آماده میکنم برای سوالات احتمالی که از دوستانم شنیدم که موفق به اخذ ویزای استارتاپی شدن، البته باید اضافه کنم ایشون یک اختراعی داشتن و بعد از مطرح کردن، ۱ میلیون دلار از طریق وی‌سی جذب سرمایه کردن. و این هم بگم وجود نفر سوم در کانادا خیلی کمک‌کننده هست برای گرفتن این ویزا و این حمایت از چه سرمایه‌گذارها و چه اکسلیتورها (به دلیل پرزنت حضوری از سوی شما) پس هر سوالی که فکر میکنم برای پرزنت استارتاپ لازمه فرق نمیکنه کجای دنیا باشه البته که کیفیت سوال‌ها در کشوری مثل کانادا که رشد خوبی در چندین سال اخیر داشته فرق میکنه با کشورمون ولی یک بیسی داره که اکسلیتورهای داخلی هم تا حدودی رعایت میکنن. به نظر من اگه اطلاعات از آنها پیدا کنیم به ۴۰‎٪ سوالات رسیدیم و برای آمادگی بیشتر در همین سوالات باید ریزتر شیم و فکر میکنم با مطالعه دقیق سایت‌هاشون و نوع جذب استارتاپ‌هاشون میتونیم پی ببریم به کلیدی‌ترین ارزش‌هایی که آن اکسلیتور داره و دنبال میکنه. یک گزینه دیگه که خودم دارم ازش استفاده میکنم، پیگیر فاندرهای استارتاپ‌هایی هستم که آن اکسلیتور جذبش کرده که از طریق لینکدین بتونم مکاتبه داشته باشم و از تجربه‌هاشون استفاده کنم، به هر چیزی رسیدم همین پایین اعلام میکنم.

۱۱
رضا حیدری ، مشاور در زمینه مهاجرت به کانادا

شتابدهنده‌ها مانند ایران روشهای مختلف واسه گزینش دارن.
رقابت برای پذیرش استارت‌آپ‌ها زیاد هست و پیشنهاد میکنم توی تمام اکسلریتورها ثبت نام کنید و بهترین آفر را انتخاب کنید.
البته این نکته را ذکر کنم که با پذیرش در اکسلریتور، شما ویزای استارتاپ نمی‌گیرید و به عنوان ویزای تحصیلی وارد کانادا خواهید شد.
برای ویزای استارت‌آپ شما باید یک سرمایه‌گذار از لیست افراد مورد تایید دولت کانادا را مجاب کنید که روی بیزنس شما حداقل 70 هزار دلار سرمایه‌گذاری کنه (با شرایط خاص خودش).
اگر سوالی در این زمینه دارید در خدمت هستم.

۶