برو به محتوای اصلی

آینده وب و طراحی وب را چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟

۱

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جواب‌کو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

آینده طراحی سایت‌ها رو به نظرم  سایت‌سازهای آنلاین رایگان (پولی) خواهند گرفت. هر چند همیشه مشتری برای طراحی سایت اختصاصی هست ولی نه مثل گذشته.

۱۲
مو نوروزیان
مو نوروزیان،طراح ،پرزنتر و فکر کن

در آینده نه‌چندان دور، طراحی سایت شاید امر اضافه‌ای بنظر برسد. صفحات اجتماعی بسیار بسیار همه‌گیرتر از صفحات وب شخصی و شرکت‌اند. برنامه‌های تحت پلت‌فرم این صفحات می‌تواند آینده کسب و کار آنلاین باشد. 

در زمانی تصور اینگونه بود که وب‌سایت یک شرکت "مرجع" اطلاعاتی آن شرکت است و لینک‌های صفحات مجازی، کانال‌های ارتباطی با آن و گوگل راه رسیدن به آن. اما این ایده کمی در حال تغییر است: 

محتوای صفحه‌های اجتماعی را می‌توان بسیار بسیار سریعتر از وب‌سایت تغییرداد و بروز کرد. آنقدر سریع که مرجع و زبان بسیاری از شرکت‌ها را بیشتر صفحه آن در شبکه اجتماعی می‌سازد تا سایت اصلی.

از آنجا تغییر فرمت هراز چندگاه صفحه رسمی یک شرکت به زمان و هزینه نیاز دارد، باز گزینه خوبی برای ارتباط مرتب و موثر نمی‌تواند باشد. 

اینکه موتورجستجوی گوگل بنا بر سئو و محتوای (درست یا نادرست) لینک صفحه‌ها را مرتب می‌کند و ازآنجا که این ترتیب را ‌می‌توان خرید(!) پس می‌توان اطلاعات اشتباه را در ابتدای صفحه قبل از صفحه‌های درست بیان کرد، پس تا زمانی که این رویه تغییر نکند با اجبار به پرداختن به هوش جمعی است. در اینجاست که باز هم نقش صفحه‌های اجتماعی پررنگ‌تر خواهد شد.

از طرف دیگر دورانی که شما صدها اپلیکیشن روی گوشی خود حمل کنید نیز گذشته، و شاید تنها اطلاعات و محتوای شما بسیار مهم‌تر از دیزاین صفحه وب یا اپلیکیشن‌تان باشد.

مثال شماره یک: دوستانی که در تجارت با اقلیم کردستان هستند خوب می‌دانند که نقش فیس‌بوک در بازاریابی آن منطقه چقدر مهم است و شرکت‌های بسیار بزرگی هستند که صرفا با فیس‌بوک به کار در آنجا می‌پردازند.

مثال شماره دو: شما بدنبال یک فروشنده کالای خاص در اطراف محل زندگیتان می‌گردید، از کدام یک سریعتر به اسم و آدرس و اطلاعات آنجا می‌رسید:

اپلیکیشن آن فرشگاه

وب سایت آن فروشگاه

گوگل مپ

فیس‌بوک / ایسنتاگرام 

۷
علی حسینی
علی حسینی ،مدیر تیم سئو علی بابا

طراحی سایت تا حدی راحت و سهل میشه که به‌راحتی می‌توان از ابزا‌ر‌های آنلاین استفاده کرد و سایتی با امکانات اولیه داشت. اما به‌نظرم متخصصین طراحی سایت حذف نخواهند شد بلکه با تخصص‌هایی همچون سئو آن پیج و طراحی تجربه کاربری ادغام میشن.

۵
مهرشاد درزی
مهرشاد درزی،توسعه دهنده وردپرس (wordpress Developer)

سیستم‌های Cluod روز به روز در حال افزایش هستن اما چیزی که الان به عنوان مسئله مطرح هست طبقه‌بندی صحیح داده‌هاست که این کار رو چندین سال بعد هوش مصنوعی برایمان انجام خواهند داد.

۵