برو به محتوای اصلی

کدام کافه‌های تهران از نظر آرامش و قیمت و اینکه چند ساعتی بشه در اون‌ها کار کرد بهترین هستن؟

ناشناس

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جواب‌کو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

الناز نجفی ، مهندس کارشناس تجهیزات پزشکی

کافه‌ها هم مثل فیلم‌ها، خیلی سلیقه‌ای هستن. پیشنهادات من اینها هستند:

کافی‌شاپ Barn Cafe که در خیابان سهروردی جنوبی هست محیط جالب و نسبتا آرام و قهوه‌ها و دسرهای خیلی خوشمزه‌ و هیجان‌انگیزی داره. 

خیلی‌ها با لپ‌تاپ‌ میان Sam Cafe که البته انقدر دیگه شلوغ شده که من پیشنهاد نمیکنم. اگر هم خواستید اینجا برید، پیشنهاد من شعبه‌ی شهرک غرب هست،‌ چون شعبه‌ی سام سنتر در فرشته خیلی کوچیکه و معمولا جا نداره و کلی باید منتظر بمونید تا نوبتتون بشه. یک سری میز خیلی ناراحت هم داره که انقدر کوتاهه که اصلا نمیشه کار کرد روش. 

کافی‌شاپ Ivan Cafe در خیابان منوچهری هم خیلی محبوبه و محیط دوست‌داشتنی داره و معمولا جا داره تا ساعت‌‌ها بشینید و کار کنید. 

کافه رییس Raees Cafe هم برای کار کردن خوبه و یه جورایی مثل StarBucks هست. بستگی داره کدوم شعبه رو برید. 

دوک کافه Dook Cafe هم خیلی خوبه و یه محیط دنج و آرام داره. در خیابان پرتوی هست ولی یکم کوچیکه. 

۹
محمد غفاری، مترجم زبان انگلیسی و کارشناس ارشد مطالعات ترجمه

حسین عمرانی پارسال این پست رو نوشت۲۲ و به نظرم هنوز کارگشاست. فودکورت چارسو رو به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌کنم چون خیلی خیلی شلوغه. کافه‌های شلوغ و فانتزی رو هم همین طور. به نظرم بگردید سمت خودتون کافه‌های خلوت با میز و صندلی خوب و دسترسی معقول به پریز برق پیدا کنید؛ هر چی گمنام‌تر، بهتر. این‌طوری می‌تونید با یه سفارش ساده سه‌، چهار ساعت بشینید اونجا. من یه مدت کافه‌ای می‌رفتم سمت سعادت‌آباد (که کلا به گرون بودن کافه‌ها معروفه)؛ با یه سفارش ساده با قیمت معقول چهار ساعتی می‌نشستم همون‌جا. چرا؟ چون این مغازه اصلا مشتری نداشت. دکورش مثل ساندویچی بود بیشتر و به قولی جوون‌پسند نبود چندان. مشتری هم نداشت و در نتیجه نشستن من اونجا براش مصداق مشتری پروندن نبود (البته بعد چند وقت کلا تعطیل کرد؛ طبعا به همین دلیل). کار کردن تو کتابخونه‌های شهرداری رو هم امتحان کنید به نظرم، مخصوصا بعضی از این کتابخونه‌های محلی که مراجعه‌کننده‌ی زیادی ندارند. ارزون هستند و با امکانات مناسب.

۷
مو نوروزیان، طراح ،پرزنتر و فکر کن

کافه‌های پاساژ گاندی در ساعت‌هایی از روز خوب هستن. البته هنوز از نظر من به پای کافه‌های آ-اس-پ نمیرسن. البته در نقاط زیادی از شهر کافه‌های گوگولی در کوچه پس‌کوچه‌ها هستن. البته حتی من که پسر هستم شاید از سنگینی نگاه کافه‌من‌ها آزرده شم. در مجموع در ساعاتی از روز یک آرامش نسبی در کافه‌های اطراف وجود داره. مثلا یک کافه هست در ازگل، گلچین جنوبی بنام کافه رز، از جاهایی هست که خیلی استاندارد‌های سخت‌گیرانه من رو داره. 

۶