برو به محتوای اصلی
سوال
مهاجرت
ناشناس
۳ سال پیش پرسیده شده

به عنوان شخصی که در کشور دیگر درس می‌خواند یا کار می‌کند، برای مهاجرت چه مسیری را پیشنهاد می‌کنید؟ (تحصیلی، کاری یا ...)

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

عباس نادری
محقق امنیت اطلاعات

روش تحصیلی در حال حاضر بهترین روشه. حتی اگر به رشته‌ای که امکان پذیرش دارید علاقه زیادی ندارید، برای ورود استفاده کنید و بعدا برای ماندن راه‌های بسیاری وجود داره.

توجه داشته باشید که مهاجرت سختی‌های بسیاری داره ولی در نهایت هر کار سختی مزایای بی‌شماری داره که بهره‌مند شدن ازش بهتر از هیچ کاری نکردنه.

اگر آدم خیلی اجتماعی، سخت کوش و اهل بیزینس هستید، آمریکا بهترین مقصده. اگر روحیه کارمندی رو ترجیح میدید، اروپا بهتره. اگر کم تلاش و تنبل هستید کانادا و استرالیا براتون بهتره.

برای گرفتن پذیرش دانشجویی حتما حتما حتما از کسی که این مسیر رو رفته مشورت بگیرید. سایت‌ها و شرکت‌های اینترنتی خیلی مفید نیستند و گولتون می‌زنند. با داشتن لیسانس از ایران به راحتی می‌تونید از دانشگاه‌های کشورهایی که بالاتر ذکر کردم پذیرش بگیرید. توجه داشته باشید که این کشورها تعداد بسیار بالایی دانشگاه دارند.

بسته به شرایط مالی دستتون بعد از مهاجرت بیشتر باز یا بسته خواهد بود. اگر پول داشته باشید، می‌تونید راحت تغییر رشته بدید، کار مورد علاقتون رو پیدا کنید و در یک محیط خوب مستقر بشید. در غیر اینصورت مجبور میشید کمی بیگاری بکشید ولی بعد از چند سال اون هم مرتفع میشه.


رضا حیدری
مشاور در زمینه مهاجرت به کانادا

اطلاعاتی که میدم صرفا برای کانادا میباشد.
اگر سن زیر 25 سال دارید بهترین و سریع‌ترین روش گرفتن ویزای تحصیلی هست که برای افراد زیر 18 سال تحصیل در مدرسه و بالای 18 سال تحصیل در کالج و دانشگاه پیشنهاد میشه.
اگر بالای 25 سال دارید و سابقه کار خوبی دارید برنامه اکسپرس انتری گزینه مناسبی هست اگر بتونید امتیاز لازم را کسب کنید.

 شما برای اقدام از طریق اکسپرس انتری نیاز به داشتن امتیاز مورد نیاز این برنامه دارید که این امتیاز از راه‌های مختلفی قابل کسب هست.
به عنوان مثال داشتن نمره ایلتس 7 به شما 22 الی 24 امتیاز میدهد که باز هم این اگر مجرد یا متاهل باشید متفاوت است. برای اینکه امتیاز خود را محاسبه کنید دو راه دارید:

مدارک لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی (کالج)

  • مدرک دیپلم به بالا دارم (الزامی)
  • زبان انگلیسی متوسط رو به بالا دارم (داشتن مدرک ایلتس برای گرفتن پذیرش کالج الزامی نیست ولی داشتن ایلتس 5.5 به بالا شما را یک پله به گرفتن ویزا نزدیکتر میکند)
  • گردش حساب بالای 150 میلیون در دوره 3 تا 6 ماهه (خود شما یا خانواده) صرفا جهت اینکه به افسر پرونده ثابت کنید توانایی مالی کافی جهت تحصیل در کانادا را دارید.

من اینجا روش مهاجرت کاری به اروپا رو شرح دادم.