برو به محتوای اصلی
ناشناس
۲ سال پیش پرسیده شده

آیا با تمام شدن ستاره‌هایی مانند مسی، رونالدو، زلاتان و... باز هم فکر می‌کنید فوتبال جذابیت خودش را داشته باشد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

بابک جعفری
طراح تجربه کاربری

در یک پاسخ اجمالی باید گفت از آنجایی که ذات ورزش فوتبال جذاب است، بله. فوتبال بدون مسی و رونالدوها جذابیتش را حفظ می‌کند. همانطور که بعد از پله و مارادونا جذابیتش را حفظ کرد. جذابیت فوتبال به شگفتی‌هایی است که در زمین مسابقه و بیرون زمین مسابقه رخ می‌دهد. در روزهای اوج بازیکنانی مثل مسی و رونالدو ستاره‌ای مثل نیمار برزیلی ظهور می‌کند. بعدتر امباپه فرانسوی می‌آید.

اما اگر بخواهیم به این سوال پاسخ بدهیم که آیا فوتبال بدون ستاره‌ها جذابیت دارد بحث دیگری است. برای شما مثالی می‌آورم از جام ملت‌های اروپا ۲۰۰۴ که در پرتغال برگزار شد. ستاره‌های حاضر در تورنومنت مثل میشائل بالاک، لوئیس فیگو، فرانک لمپارد، پاول ندود، زیدان، وین رونی، رود فان نیستلروی و کریستیانو رونالدو همگی باعث جذابیت تورنومنت بودند و تیم‌های این ستاره‌ها امیدوار به قهرمانی. اما در کمال شگفتی در روز پایانی مسابقات این یونان بود که با پیروزی مقابل پرتغال در مقابل چشم هزاران پرتغالی که میزبان رقابت‌ها بودند جام قهرمانی رو بالای سر برد. 

بعد از آن قهرمانی کسی نام گلزن قهرمان اروپا در فینال را به خاطر نمی‌آورد یا کسی پوستر لوئیز فیگو را با پوستر تیم ملی یونان تعویض نکرد. فوتبال همیشه و همه جا جذابیت‌های خودش را دارد ولی این ستاره‌ها هستند که جذابیت آن را دو چندان می‌کنند.

بله تا وقتی هازارد هست فوتبال هم جذابه.

رضا سالاری
مهندس نقشه‌بردار

بله

امروزه فوتبال فقط یک سرگرمی محض نیست بلکه یک ورزش پولساز هست، این ستاره‌ها و حواشی هستند که اقتصاد فوتبال رو زنده نگه میدارند، از طرف دیگه استعدادهای ناب همیشه وجود داشتند و دارند. کسانی که دنبال اقتصاد فوتبال هستند این استعدادها رو حمایت و بزرگ خواهند کرد، بازی برد-برد

حسین شیرگیر
مدیر پروژه در کنسرن ایرباس - بماردیر

فوتبال از روزی که پیدا شد هیچ وقت ما را تنها نگذاشته است همیشه برای ما سوپرایزهای اعجاب‌انگیزی داشته است مطمئنم با تمام شدن این ستاره‌ها نیز ستاره‌های درخشان‌تری در آسمان فوتبال ظهور خواهد کرد. این معجزه فوتبال است.