برو به محتوای اصلی
حسن موحد
Full stack developer
۳ سال پیش پرسیده شده

بهترین سرویس‌ها برای مدیریت یک استارتاپ کدامند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

عرفان آریان‌منش
مدیر محصول در کشمون

مدیریت پروژه: برای شروع  trello۵۹ عالیه چون سادست، قابلیت اصلیش رایگانه، نیاز اصلی رو پوشش میده، میشه کارها رو بخش‌های کوچتر لیست، کارت و چک‌لیست تقسیم کرد وانجام آن را به افراد واگذار و مانیتور کرد. ولی با بیشتر شدن افراد و تخصصی شدن تیم‌های دیگه جواب نمیده. به نظر من برای تیم‌های بزرگتر و پروژه‌های بزرگتر jira۷۴  و wrike۷۵ مناسبه.

مدیریت ارتباط با مشتریان: hubspot crm۱۲۱ رایگان و کاربردیه.

حسابداری: نرم‌افزار حسابداری تحت وب استورم۶۳، کار باهاش آسونه، api میده، هزینه‌شم مناسبه.

جذب و استخدام: وبسایت‌های جابینجا۵۴ و تلنت‌یاب۶۲ .

ارسال ایمیل: mailerlite۶۹  کار باهاش آسونه و بدون دانش کدنویسی میشه باهاش صفحه ایمیلی که کاربر میبینه رو به صورت ویژوال ساخت و ایمیل‌های ارسالی رو مدیریت کرد و نرخ کلیک و باز شدنشون رو چک کرد. تا هزار تا کاربر هم رایگانه.

چت و پشتیبانی آنلاین: سرویس ریتین۵۷. اپلیکشن اندروید داره، امکان جواب خوکار به کاربران رو میده،  گفتگوها رو آنالیز و گزارش‌های کاربردی ارایه میده، افزونه وردپرس هم داره.

مدیریت شبکه اجتماعی: ایران سوشیال۷۳ برای مدیریت اینستاگرام عالیه. به صورت خودکار فالو و آنفالو میکنه، آنالیز اثربخشی فالوی هر پیج رو گزارش میکنه، ارسال خوکار پست با زمانبندی داره. تولگرام۶۲ برای مدیریت کانالها در تلگرام و تبلیغات خوبه. 

درخواست و ارسال پول: بدون داشتن درگاه بانکی با سرویس پی پینگ۶۰ میتونید لینک پرداخت رو با ایمیل یا پیامک به مخاطبین‌تون ارسال کنید و وصول آن را مانیتور کنید. اپلیکیشن اندروید و آی‌او‌اس هم داره.

تقسیم سهام: ابزار foundrs۸۸ برای محاسبه سهام هر یک از بنیانگذارها مناسبه، چند سوال راجع به فعالیت هر یک از اعضا میپرسه سپس درصد سهام هر یک رو پیشنهاد میده.

برون‌سپاری کارها: با پونیشا۵۴ و انجام میدم۶۸ میشه خیلی از کارها که وقت یا تخصصش در تیم نیست رو با هزینه پایین برون سپاری کرد. 

مرتضی صادقیلر
مدیر محتوا و مربی تولید محتوا

بسته به طول عمر و جایگاه استارتاپ، نیازمندی‌های متفاوتی ایجاد خواهد شد.

۱ـ اما قطعاً یک سرویس مدیریت پروژه آنلاین همچون تسکولو، ترلو یا... مورد نیاز خواهد بود.

۲ـ ممکن است حساب بانکی آنلاین و یا واسط‌هایی همچون زرین پال نیاز شود.

۳ـ در صورت داشتن وبسایت، قطعا سیستم‌های آنالیز وبسایت همچون گوگل آنالیز، اسمارت لوک یا هاتجار و... مورد نیاز است.

یادتان باشد که یکی از فعالیت‌های کلیدی هر استارتاپ، رسیدن به تناسب محصول با بازار۶۱ است، چرا که استارتاپ در شرایط بحرابی و غیرثابت به سر میبرد و باید هر چه سریعتر ارزش‌های پیشنهادی خود را با مشتریان‌اش متناسب کند، بنابراین استفاده از سیستم‌های آنالیز رفتار کاربران به خوبی میتواند این کار را انجام دهد.