برو به محتوای اصلی
سیاوش محمودیان
بنیانگذار جواب‌کو
۵ سال پیش پرسیده شده

در جواب‌کو تخصص کاربران چگونه تعیین و محاسبه می‌شود؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

سیاوش محمودیان
بنیانگذار جواب‌کو

بر خلاف اکثر شبکه‌های اجتماعی حرفه‌ای مانند لینکداین (LinkedIn)، در جواب‌کو افراد امکان وارد کردن تخصص‌های خود را ندارند و تخصص کاربران توسط سامانه جواب‌کو به صورت خودکار محاسبه می‌شود.

در زمینه تخصص هدف ما در جواب‌کو این است که افراد در آینده بتوانند تخصصشان در جواب‌کو را در رزومه (Resume) خود ذکر کنند و در نتیجه صحت و امکان ارائه علت برای هر تخصص ذکر شده در صفحه کاربران بسیار مهم است. در لینکداین صحت تخصص و مهارت (Skill) افراد توسط Vouch یا تایید کاربران دیگر تعیین می‌شود. متاسفانه این روش، به خصوص در ایران، توسط خیلی از کاربران به بازی گرفته شده و افراد تخصص‌هایی که در آن مهارتی ندارند را وارد می‌کنند و با کاربران دیگر تبادل Vouch انجام می‌دهند.

در جواب‌کو افراد وقتی در یک تخصص امتیازی می‌گیرند که پاسخی که در آن زمینه داده‌اند توسط افراد دیگر بالا برود. یعنی حتی اگر پاسخی بدهند ولی کسی مفید بودن پاسخ را تایید نکند امتیازی به آنها تعلق نمی‌گیرد. به ازای هر «بالا رفتن»، یک امتیاز به تمام موضوعاتی که برای پاسخ (در واقع سوال آن پاسخ) تعیین شده افزوده می‌شود.

بدون شک این روش هم می‌توان به بازی گرفت، اما امکان نمایش جواب‌های کاربران در هر تخصص می‌تواند نشانه بهتری از مهارت و تخصص افراد باشد و چک کردن صحت تخصص‌ها راحت‌تر است.

سوالات مشابه

آمار سوال

۱۳۶ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۵ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه