برو به محتوای اصلی
حسن عطایی
DevOps Engineer
۴ سال پیش پرسیده شده

مهمترین اصول موفقیت استارتاپ‌ها با تعیین اولویت کدامند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

محسن ملایری
بنیانگذار آواتک

نگاهی به دلایل شکست استارتاپ‌ها می‌تواند به نوعی نشان‌دهنده اصول موفقیت باشد. پرهیز از افتادن به دام این مشکلات می‌تواند راهگشای موفقیت باشد.

طبق تحقیقات اخیر۸۴ عوامل موثر که منجر به شکست استارتاپ‌ها می‌شوند عبارتند از:

  1.  نیاز بازار: ۴۲٪ از شکست‌های استارتاپی بدلیل ساخت محصول و یا خدمت بدون توجه به نیاز بازار بوده است.
  2. نقدینگی: در ۲۹٪ از موارد شکست، نقدینگی استارتاپ به اتمام رسیده است. تمرکز بر تدوین مدل کسب و کاری که از ابتدا بتواند درآمدزایی کند می‌تواند از این برخورد با این دام جلوگیری کند.
  3. تیم: سومین دلیل شکست استارتاپ‌ها داشتن تیم نامناسب است. تیمی متخصص، با انگیزه و با مهارت‌های متنوع می‌تواند شانس موفقیت را افزایش دهد.
  4. رقابت: ۱۹٪ از استارتاپ‌ها بدلیل عملکرد بهتر رقبایشان شکست خورده و از بازار حذف شده‌اند. توجه به رقیب و ایجاد مزیت کلیدی از ابتدای شکل‌گیری کسب و کار حائز اهمیت است.
  5. قیمت‌گذاری: اگرچه در ابتدای راه‌اندازی کسب و کار، بنظر ساده می‌آید ولی قیمت‌گذاری درست که همخوانی با هزینه‌ها (بخصوص در زمان گسترش و رشد) داشته باشد، از عوامل مهم در موفقیت یک استارتاپ است.
  6. کاربردپذیری: ایجاد محصولی که مطبوع مشتری باشد و توجه به نیازهای مشتری در طراحی محصول بسیار مهم است. بسیاری از استارتاپ‌ها بدلیل عدم ایجاد تجربه مناسب برای مشتری دچار شکست می‌شوند.
  7. مدل کسب و کار: از نظر بسیاری از کارآفرینان داشتن مدل کسب و کار درست که بتواند ضامن رشد و بقای یک شرکت باشد بسیار اهمیت دارد. تکیه بر روش‌های درآمدی کم و یا پرهیز از درآمدزایی امروز و تمرکز بر آینده مبهم از دلایلی است که باعث شکست استارتاپ‌ها می‌شوند.
  8. بازاریابی: انتخاب مخاطب اشتباه، هدف‌گیری بازار غلط و عدم توانایی در مخابره فواید یک محصول از عوامل شکست استارتاپ‌هاست. این مورد در بسیاری از استارتاپ‌ها که بنیانگذاران آن فقط بر توسعه فنی محصول تمرکز دارند بسیار رایج است.
  9. مشتری: یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای شکست عدم توجه به نیاز مشتری است. بسیاری از استارتاپ‌ها پشت درب‌های بسته محصولاتی که به خیالشان آن چیزی است که مشتری می‌خواهد را می‌سازند و وقتی روانه بازار شد مورد هیچ استقبالی قرار نمی‌گیرند.
  10. زمان: ارائه زودهنگام و دیرهنگام یک محصول هر دو از عوامل شکست هستند. مشتریان، اعتماد خود را به محصول ناقصی که زودهنگام عرضه شده از دست می‌دهند و ارائه دیرهنگام یک محصول، فرصت کسب مشتری را از بین ‌می‌برد.

موارد دیگری از جمله عدم تمرکز، عدم هماهنگی میان تیم و سرمایه‌گذار، چرخش ناموفق، بی‌اشتیاقی، توسعه جغرافیایی غلط، شکست در جلب توجه سرمایه‌گذار، مشکلات حقوقی، عدم توفیق در شبکه‌سازی، اتمام سوخت و انرژی بنیانگذار هم در شکست استارتاپ‌ها نقش داشته‌اند.