برو به محتوای اصلی
ناشناس
۴ سال پیش پرسیده شده

چه راه‌هایی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

رضا حیدری
مشاور در زمینه مهاجرت به کانادا

ابتدا پاسخ این سوالات را برای خود یادداشت کنید:

سن

رشته تحصیلی 

مدارک تحصیلی 

سوابق کاری 

مدرک زبان

 از سن شروع کنید. اگر سن شما بین ۵ تا ۱۸ سال است دانش‌آموزی پل مناسبی برای رسیدن به کاناداست. خوبی این روش این است که مدرک زبان لازم ندارد و بسیار هم سریع است. یعنی کمتر از ۴ ماه میتوانید کانادا باشید. همچنین میتوانید یکی از والدین خود را نیز با ویزای ۵ ساله توریستی به کانادا بیاورید‌.

اگر سن شما بین ۱۸ تا ۲۵ سال است قطعا دانشجویی را انتخاب کنید. در این سن و با توجه به سوابق کاری کمی که میتوان داشت دانشجویی پلنی بسیار عالی است که میتواند بدون دردسر شما را به اقامت برساند. فقط برای این برنامه آیلتس آکادمیک را فراموش نکنید.

 اگر سن شما بین ۲۵ تا ۴۰ است، باید سایر آیتم‌ها را در نظر گرفت.

 اگر مدرک تحصیلی شما فوق لیسانس یا دکتری است، سوابق کاری بیش از ۳ سال است و مدرک آیلتس شما ۷ به بالاست، قطعا بروید سراغ برنامه اکسپرس اینتری. این برنامه بسیار سریع و منظم است‌. 

 نگاهی به رشته‌های مورد نیاز استان ساسکاچوان بیندازید.‌ اگر بیش از ۵ سال سابقه کار در زمینه رشته‌های مورد نیاز استان ساسکاچوان دارید و مدرک شما نیز فوق لیسانس است، در انتخاب برنامه نیروی متخصص این استان مکث نکنید. به شرطی که بتوانید CLB 6 را بگیرید. اگر لیسانس دارید مدرک زبان خود را بالاتر ببرید. یعنی ClB 7. البته اینها همه حدودی هستند و قطعا باید شرایط با دقت بیشتری بررسی شوند. این برنامه را غنیمت بدانید تا به سرنوشت کبک دچار نشده است. 

 اگر جزو رشته های پرامتیاز کبک هم هستید و در خودتان خواندن فرانسه را میبینید کبک هم میتواند گزینه خوبی باشد. اگرچه به این برنامه اعتمادی نیست و متاسفانه آنقدر بدعهدی و آزار و اذیت از این برنامه دیده شده که به نظر ما تا جاییکه میشود برای ساسکاچوان اقدام کرد سراغ این برنامه نروید.

 روش دانشجویی نیز میتواند انتخاب دیگر شما باشد. اگر حوصله و توان درس خواندن دارید، معدل دوره های گذشته "ناپلئونی" نبوده، از فارغ التحصیلی تان خیلی نمیگذرد و قادر به گرفتن آیلتس حداقل ۶ آکادمیک هستید قطعا این روش نیز شما را به موفقیت میرساند.

اگر هنرمند و ورزشکار حرفه‌ای هستید، صاحب زمین کشاورزی با کشت مکانیزه (و یا دامداری مکانیزه) و درآمد کافی هستید و یا مدیریت یک مجموعه کشاورزی و دامداری بزرگ را به عهده دارید قطعا سراغ برنامه خوداشتغالی فدرال بروید. 

بر خلاف ظاهر ساده اش اصلا آسان نیست و باید مدارک شما برای اثبات هنرمند، ورزشکار و یا دامدار و کشاورز بودنتان کافی باشد.

و سن بالای ۴۰ بیشتر به برنامه‌های سرمایه گذاری میتونن فکر کنن.
اطلاعات کاملتری میتونید تو سنجاب ۱۱۵کسب کنید.

از نظر من بهترین روشی که الان جواب می‌ده و کم هزینه‌تر از بقیه هستش، تحصیلیه. این مطلب۲۷ می‌تونه تا حدی کمک کنه.