برو به محتوای اصلی

بهترین ورزش برای افراد لاغر چیست؟ (بدن‌سازی، TRX، ایروبیک و...)

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جواب‌کو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجرباتتونو به اشتراک بگذارید!

طاها احمدیان
۰دنبال‌کننده

بستگی داره چه انتظاری از بدنتون دارین که میخواین برآورده بشه!!! اگه بخواین لاغر بمونین بهترین ورزش پیاده روی و ایروبیکه. اگه میخواین همین استایل فقط ماهیچه‌ای بشه بدنتون، بهتره ورزش‌های رزمی و بندسازی انجام بدید. اگه بخواین بدنتون پر بشه هم به نظرم باید رژیم غذایی‌تون رو به همراه یه سری مکمل با بدنسازی انجام بدین.

۷

بعنوان كارشناس تربيت‌بدنى بهتون فقط بدنسازى رو پيشنهاد ميكنم، اونم هفته‌اى دو بار با يه برنامه غذايى خوب. اينجورى يه بدن ورزيده‌ى خوشگل و مقاوم نصيبتون ميشه، چون اكثرا براى عضله‌سازى و كات كردن بايد جلسات زيادى رو مستمر و منظم پشت سر بذارن تا حجم چربى‌هاى انباشه شده‌شون رو از بين ببرن تا بتونن به هدفشون برسن، كه شما بخاطر لاغر بودن كلى ازشون جلويين و فقط كافيه با يه برنامه غذايى و تمرينى خوب شروع كنين. براى دچار نشدن به سلوليت هم دوچرخه‌سوارى و اگر آب‌بازى و استخرم دوست داشته باشين كه ديگه نور على نوره از بهتريناست.

۷
سامان محمودیان
دانشجو-برنامه نویس

در درجه اول بدن‌سازی! برای شروع بهترین ورزش برای افراد لاغر بدن‌سازی هست، بعد از ۶ یا ۷ ماه هم TRX برای افزایش استقامت بدن توصیه می‌شود. ایروبیک هم که باعث کاهش وزن می‌شود و برای افراد لاغر مناسب نیست.

توضیحاتی کوتاه در مورد TRX:

ورزش TRX یا همان مخفف شده‌ی  Total Body Resistance Exercise که از دسته ورزش‌های رو به توسعه و رو به رشد می‌باشد که در اواخر دهه ۱۹۹۰ عرضه شد. در این نوع ورزش، ورزشکاران  با استفاده از بندهایی که به سقف یا دیوار بسته شده است تمریناتی را که بر پایه وزن بدن و تعادل می‌باشد اجرا می‌کنند. 

 این تمرینات منجر به افزایش مصرف انرژی و سوزاندن کالری بیشتری نسبت به ورزش‌های دیگر می‌شود. بهبود و افزایش استقامت عضلات یکی از نکات مثبت در این نوع تمرینات می‌باشد و ریزترین و عمقی‌ترین عضلات بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
 

۵
نیما ترقی
CEO at ArtisanGroup/CrossFit Trainer

بسته به نیازتون و هدفی که دنبال میکنید، رشته‌های ورزشی مختلف با سطوح تمرینی متفاوت از مبتدی تا پیشرفته میتواند به شما کمک کند. اگر یک فرد لاغر دنبال ورزش قهرمانی باشد، میبایست با مراجعه به متخصص و انجام تست‌های مربوطه، ورزشهایی که بیشترین شانس قهرمانی در آنها را دارد شناسایی کند. ولی اگر هدف حفظ آمادگی جسمانی باشد ورزشهای زیادی به این امر کمک میکنند و صرف اینکه یک فرد لاغر هست محدودیتی در نوع ورزش وجود ندارد بلکه این نوع تمرینات هست که تفاوت رو ایجاد میکنه.

۴