برو به محتوای اصلی

بهترین ورزش برای افراد لاغر چیست؟ (بدن‌سازی، TRX، ایروبیک و...)

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جواب‌کو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

طاها احمدیان

بستگی داره چه انتظاری از بدنتون دارین که میخواین برآورده بشه!!! اگه بخواین لاغر بمونین بهترین ورزش پیاده روی و ایروبیکه. اگه میخواین همین استایل فقط ماهیچه‌ای بشه بدنتون، بهتره ورزش‌های رزمی و بندسازی انجام بدید. اگه بخواین بدنتون پر بشه هم به نظرم باید رژیم غذایی‌تون رو به همراه یه سری مکمل با بدنسازی انجام بدین.

۷
تارا یحیی نژاد، Researcher Adviser Author Analyst Teacher

بعنوان کارشناس تربیت‌بدنی بهتون فقط بدنسازی رو پیشنهاد میکنم، اونم هفته‌ای دو بار با یه برنامه غذایی خوب. اینجوری یه بدن ورزیده‌ی خوشگل و مقاوم نصیبتون میشه، چون اکثرا برای عضله‌سازی و کات کردن باید جلسات زیادی رو مستمر و منظم پشت سر بذارن تا حجم چربی‌های انباشه شده‌شون رو از بین ببرن تا بتونن به هدفشون برسن، که شما بخاطر لاغر بودن کلی ازشون جلویین و فقط کافیه با یه برنامه غذایی و تمرینی خوب شروع کنین. برای دچار نشدن به سلولیت هم دوچرخه‌سواری و اگر آب‌بازی و استخرم دوست داشته باشین که دیگه نور علی نوره از بهتریناست.

۷
سامان محمودیان، دانشجو-برنامه نویس

در درجه اول بدن‌سازی! برای شروع بهترین ورزش برای افراد لاغر بدن‌سازی هست، بعد از ۶ یا ۷ ماه هم TRX برای افزایش استقامت بدن توصیه می‌شود. ایروبیک هم که باعث کاهش وزن می‌شود و برای افراد لاغر مناسب نیست.

توضیحاتی کوتاه در مورد TRX:

ورزش TRX یا همان مخفف شده‌ی  Total Body Resistance Exercise که از دسته ورزش‌های رو به توسعه و رو به رشد می‌باشد که در اواخر دهه ۱۹۹۰ عرضه شد. در این نوع ورزش، ورزشکاران  با استفاده از بندهایی که به سقف یا دیوار بسته شده است تمریناتی را که بر پایه وزن بدن و تعادل می‌باشد اجرا می‌کنند. 

 این تمرینات منجر به افزایش مصرف انرژی و سوزاندن کالری بیشتری نسبت به ورزش‌های دیگر می‌شود. بهبود و افزایش استقامت عضلات یکی از نکات مثبت در این نوع تمرینات می‌باشد و ریزترین و عمقی‌ترین عضلات بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

۵
نیما ترقی، CEO at ArtisanGroup/CrossFit Trainer

بسته به نیازتون و هدفی که دنبال میکنید، رشته‌های ورزشی مختلف با سطوح تمرینی متفاوت از مبتدی تا پیشرفته میتواند به شما کمک کند. اگر یک فرد لاغر دنبال ورزش قهرمانی باشد، میبایست با مراجعه به متخصص و انجام تست‌های مربوطه، ورزشهایی که بیشترین شانس قهرمانی در آنها را دارد شناسایی کند. ولی اگر هدف حفظ آمادگی جسمانی باشد ورزشهای زیادی به این امر کمک میکنند و صرف اینکه یک فرد لاغر هست محدودیتی در نوع ورزش وجود ندارد بلکه این نوع تمرینات هست که تفاوت رو ایجاد میکنه.

۴

سوالات مرتبط

آمار سوال

۹٬۴۰۰ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۲ بار پرسیده شده
سال گذشته پرسیده شده
آخرین بار ۹ ماه پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار