برو به محتوای اصلی

بزرگ‌ترین تفاوت‌های شخصیتی بین مرد و زن چیست؟

۳
ناشناس

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

این پاسخ ۱۰ سکه برنده شده است

تفاوت‌های زیبا بین خانم‌ها و آقایونه که باعث کشش و یکنواخت نشدن زندگی میشه و جواب من در مورد اکثر خانم‌ها و اکثر آقایونه و اگه شما فرد متفاوتی رو میشناسید مطمئنا ایشون هم مثل ما انسان هستن و از فضا تشریف نیاوردن.

با توجه به تحقیقات و مطالعات طولانی من تفاوت‌های بی‌شمار بین خانم‌ها و آقایون معمولا به خاطر چند دلیله که شامل تفاوت هورمونی، فیزیکی، حافظه ژنتیکی، تفاوت برخورد جامعه با جنسیت و غیره است که مورد صحبت ما نیست، اما خوبه که به این تفاوت‌ها به عنوان یک رفتار طبیعی و ذاتی نگاه کنیم، نه به عنوان عیب و ایراد.

من سعی می‌کنم چند تا از تفاوت‌های کوچیکی رو بیان کنم که در ارتباط دو جنس با هم و زندگی روزمره تأثیرگذار هست. و اما تفاوت‌ها:

بارزترین تفاوت خانم‌ها و آقایون اینه که خانم‌ها دقت بیشتری توی جزئیات دارن اما آقایون کلی‌نگر هستند، و برای همینه که وقتی شما به یه آقا می‌گید جورابت توی کمد کنار راهرو کشوی وسط، همون جلو سمت چپ هست باز هم پیداش نمیکنه و مجبوره چند با گفته شما رو مرور کنه تا شااااااید جوراب رو ببینه.

معمولا خانم‌ها تجسم فضایی خوبی ندارند اما آقایون درک بهتری از فاصله‌ها، مسیرها و جغرافیای محیط اطرافشون داند (و همین قضیه باعث میشه بیشتر آقایون راحت‌تر رانندگی کنند).

بدون شک یکی دیگه از تفاوت‌ها اینه که خانم‌ها برونگرا‌تر هستند و آقایون درونگرا‌تر و برای همین هم موقع مشغولیت‌ها خانم‌ها دنبال گوش شنوا می‌گردن و آقایون دنبال خلوت و آرامش و حتی بیشتر خانم‌ها ابراز عشق می‌کنند اما آقایون راه‌های خاصی برای نشون دادن علاقه‌شون دارن.

آقایون و خانم‌ها به یک اندازه حسادت می‌کنند اما چون آقایون درونگرا هستند به راحتی می‌تونن این حس رو پنهان کنند.

موقع صحبت کردن آقایون خیلی شفاف و بی‌پروا‌‌تر مسائل رو مطرح می‌کنن، اما خانم‌ها خیلی روی انتخاب جملاتشون حساس‌تر و با ملاحظه‌تر هستن (مگر اینکه عمدا بی‌پروا صحبت کنن).

شاید جالب باشه بدونید که گستره دید خانم‌ها بیشتر از آقایونه و در عین حال که خانم‌ها محیط و افراد اطرافشون رو بیشتر دید میزنن اما به خاطر مهارت خوبی که توی دید زدن دارن و سرشون رو برنمی‌گردونن نمیشه به راحتی متوجه این کارشون شد، اما اقایون برای نگاه کردن به یک نقطه حتما باید مستقیما بهش نگاه کنن و یه چیز مهم دیگه اینکه آقایون برای دیدن احتیاج به فاصله دارن، مثلا یه چیزی رو اگر اون طرف خونه یا خیابون باشه راحت‌تر میبینن تا اینکه کنارشون باشه (برای همین به خانم‌های متأهل پیشنهاد شده برای بیشتر دیده شدن بیشتر از همسرشون فاصله بگیرن تا اینکه همیشه کنارش باشن).

باید توجه داشت که آقایون علاقه شدیدی به مشخص کردن هدف و رسیدن به اون دارند حتی اگر هدف کوچکی باشه و اگر به اون هدف نرسن مسئله براشون خیلی سخت تموم میشه، اما خانم‌ها بیشتر از روابطشون و مسیری که توی زندگی پیش می‌گیرند لذت می‌برن و اگر به هدفشون نرسن معمولا می‌تونن خودشون رو با شرایط موجود راضی کنن.

آقایون احتیاج مبرمی به تأیید شدن دارن و اگر می‌خواهید تأییدشون نکنید بهترین راه، تغییر مسیر صحبت هست نه اینکه مستقیما ردشون کنید و اون‌ها رو نپذیرید. در مقابل خانم‌ها احتیاج مبرمی به توجه دارند و اگر واقعا توجه شما رو جلب کرده باشن اما شما این توجه رو نشون ندید اهمیت زیادی براشون نداره (حتی شاید هیچ اهمیتی هم نداشته باشه) و به همین خاطره که مهارت داشتن و قدرت برای آقایون و پذیرفته شدن و احساسات برای خانم‌ها مهمتره.

یکی از بزرگترین و مهم‌ترین تفاوت‌های بین خانم‌ها و آقایون تفاوت در درک و انجام رابطه جنسیه که شاید اینجا جای مناسبی برای بحث در این مورد نباشه اما من پیشنهاد می‌کنم حتما راجع به این مسئله یه جستجوی کوچیک روی اینترنت انجام بدید چون بیش از اون چیزی که فکرش رو بکنید و بیش از هر چیز دیگه‌ای تفاوت‌ها در این زمینه بین زوج‌ها مشکل‌ساز میشه.

درسته که متن طولانی شد اما بی‌شک کافی نیست و امیدوارم از حوصله شما خارج نشده باشه.

۱۴

یکی از شگفتی‌های آفرینش تفاوت بین زنان و مردان است.

پژوهشگران پس از بررسی به این نتیجه دست یافتند که رفتارهای ذهنی و فکری زنان و مردان به صورت ذاتی متفاوت از هم می‌باشد و تحت تاثیر جنسیت، رفتاری متفاوت از هم دارند.

زنان تشریفات را دوست دارند ولی مردان کمتر تشریفاتی هستند.

زنان رابطه‌گرا بوده و بیشتر تمایل به تماشا و شهود دارند ولی مردان هدف‌گرا بوده و تمایل به عمل و آزمایش دارند.

زنان نفوذ همسرشان را راحت‌تر می‌پذیرند ولی مردان در مقابل نفوذ همسرشان مقاومت می‌کنند.

ترس زنان از خشم بیشتر است، اما مردان خشم‌شان بیشتر است. 

تحمل زنان در برابر رنج بدنی بیشتر است تا رنج روحی، ولی مردان در برابر رنج روحی مقاوم‌ترند.

در صحنه زندگی اجتماعی زنان تساوی‌طلب هستند و مردان برتری‌طلب و برای برتری خود بیشتر تلاش می‌کنند.

در مجموع می‌توان نتیجه گرفت که زن و مرد مکمل همدیگرند و زمانی که زن و مرد تفاوت‌های یکدیگر را بپذیرند ارتباط قوی‌تری خواهند داشت.

یکی از علت‌های ناسازگاری و ستیزه بین زن و مرد این است که مردان، زنان را با ویژگی‌های خود ارزیابی می‌کنند و زنان هم مردان را با معیارهای خود می‌سنجند.

۱۲
علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

در کتابی می‌خوندم که بطن محتوای این متن این طور بود که وقتی قراره شخصی رفتارشو عوض کنه نقششو عوض کنید. مثلا یه پسری که الان در حال درس خوندن هست رو اگه بهش مسئولیت دو تا بچه به مدت محدودی واگذار بشه حالا به هر دلیلی که خودت می‌تونی در نظر بگیری به صورت خیالی هم خیلی راحت میشه تصور کرد شخصیتی که پیدا می‌کنه تو اون روزا چه طوری هست. حالا همین رو برای یه دختر خانمی در نظر بگیر که از صبح تا شب سرش تو گوشی هست ولی در باطنش برای اون چند روز محدود یک حس سرپرست و نقش مجازی مادر رو داره تجربه می‌کنه هر چند که در معنی لغت مادر هست ولی در بطن قضیه هنوز خیلی از موارد رو که لایق یه مادر هست رو نداره. 

این که تفاوت هست بله هست ولی سوال قشنگتر اینه که چه چیز باعث میشه خروجی این تفاوت‌ها برچست‌ ترین بگیره به نظرم می‌تونه به دو دسته ثابت و متغیر دسته‌بندی بشه دوستان بیشتر تفاوت‌ها رو تو حالت ایستا یا استاتیک و بنا به ذات خلقت توصیف کردن ولی نکته جالبی که هست برداست ما نسبت به این تفاوت‌ها در واقع همون تفاوت‌های پویایی هست که داریم در موردش صحبت می‌کنیم نه تفاوت‌هایی که مربوط به جنس باشه و برچسب‌ ترین به نظرم رو تفاوت‌های پویا بیشتر اعمال میشه. البته بهتره این طور بگیم که وقتی میگیم تفاوت و موشکافی می‌کنیم در نهایت وقتی اون تفاوت رو میشکافیم دو چیز ازش بیرون میاد. اول اون بخش ایستا یا استاتیک و دوم بخش پویا یا داینامیک.

ببین دوست عزیز یه مثال میزنم خودت میتونی بشکافی قضیه رو. به نظر شما چرا باید در ارضا شدن یه زوج تفاوت باشه؟ یعنی چرا نوع ارضا شدن یک مرد از یک رابطه جنسی با نوع ارضا شدن یک زن فرق داره؟  

سوال دوم این فرقا دقیقا چیه و چه حکمتی پشت این تفاوت‌ها هست؟ 

سوال سوم اگه تو نوع ارضا شدن هر کدوم مشکلی باشه یا نباشه تو شخصیتشون چه تاثیری میذاره و رفتارشون چه طوری میشه؟ 

همین سه سوال شما رو به سمتی سوق میده که بدونی شخصیت پویای یه فرد که جزیی از اون خروجی هست به چه عواملی وابسته هست و میتونه برچست‌ ترین رو چه طوری بالا پایین کنه. پس لزوما وقتی‌ ترین پسوند میشه باید قدرت‌های پشتشو شناخت. باید دید به چه چیزایی وابسته هست و از چه چیزایی مستثنا. باید دید تو چه زمانی‌ ترین شده و اون ارزش رو برای‌ ترین تونسته پیدا کنه. باید دید که ورودی این‌ ترین چی بوده که خروجی‌اش باعث شده‌ ترین باشه. حالا میتونه این‌ ترین تفسیر‌های مختلف داشته باشه.

بیشترین، کمترین، باارزش‌ترین، خارترین، خوشبوترین، گنده‌ترین...

۶