برو به محتوای اصلی
حسن موحد
Full stack developer
۵ سال پیش پرسیده شده

بهترین سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

 این سوال به نیازهای شما از وب‌سایت نهایی بستگی دارد. اما به کلی اگر همانطور که از متن سوال استنباط می‌شود، سیستمی که بتوان به صورت پویا به انتشار مطلب و نیز مدیریت آن پرداخت، مواردی به شرح ذیل اعلام می‌شود:

  • وردپرس (WordPress۱۰۹):  وردپرس یکی از سیستم‌های مدیریت محتوای تحت وب هست. یکی از بهترین‌های معرفی شده تاکنون هست. خیلی از سایت‌های بزرگ و معروف در دنیا از این سیستم استفاده میکنند. سیستم متن‌باز هست و به همین دلیل گروه بزرگی از کاربران در سطح دنیا آن را به روز نگه می‌دارند. یکی از ویژگی‌های خوب سیستم وردپرس داشتن تعداد زیادی افزونه هست که به واسطه‌ی هرکدام از این افزونه‌ها می‌توانید امکان خاصی را به سایت خود اضافه کنید. هزاران افزونه برای این سیستم ارائه شده است. وردپرس به زبان PHP نوشته شده است و با دیتابیس MySql کار می‌کند. سبک بودن و استفاده کم از منابع سیستمی سرور، همچنین امنیت بالا و SEO مناسب ازجمله ویژگی‌های این سیستم می‌باشد. وردپرس در ایران نیز همچون سایر کشورها بسیار شناخته شده است و سایت‌های خوبی از آن استفاده می‌کنند و نیز سایت‌های مختلفی به پشتیبانی از زبان فارسی و نیز ارائه‌ی خدمات تخصصی می‌پردازند.
  • جوملا (Joomla۱۱۵): بی‌شک یکی از قدرتمندترین سیستم‌های مدیریت محتوا هست، پشتیبانی خوب، افزونه‌ها و پوسته‌های متنوع، این امکان را به شما می‌دهد که برای تقریبا هر کابری از آن استفاده کنید. البته نسبت به وردپرس مدیریت ساده‌ای ندارد.
  • دروپال (Drupal۱۳۱): دروپال با ویژگی‌هایی مانند امنیت و سبک بودن آن توانسته است که یکی از سیستم‌های محبوب مدیریت محتوا در دنیا باشد و وب‌سایت‌های زیادی به استفاده از آن پرداخته‌اند. دروپال در ایران کمتر توسعه یافته هست و به راحتی وردپرس تم و نیز افزونه فارسی برای آن یافت نمی‌شود.

پیشنهاد می‌شود با توجه به نیازهای حال و آینده خود به انتخاب سیستم مدیریت محتوا اقدام فرمایید.