برو به محتوای اصلی
ناشناس
۳ سال پیش پرسیده شده

آیا با کار در یک شرکت Network Marketing می‌شود درآمد خوبی کسب کرد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

علی قهرمان‌زاده
مهندس نرم افزار - طراح و توسعه دهنده وب و موبایل

خیر و تاکیدا خیر!
اصولا و طبق تجربه بزرگان هر رشته و گرایش و تخصص  کلا در 90 درصد موارد وعده پولدار شدن یک شبه، بدون تخصص و مهارت و بدون گذاشتن وقت و زحمت، شعار و امید واهی بیش نیست.
در مورد بازاریابی شبکه‌ای این قضیه نمود بیشتری پیدا می‌کنه. چند نفر اون بالا نشستن و تمام راه‌های تحریک رو می‌دونن و در این بین چه طعمه‌ای بهتر از جوان‌هایی که دنبال کار و آرزوهای بزرگ هستند. در اول دوست شما که کمی زودتر از شما به دست فرد دیگری فریب خورده با وعده روزی دو ساعت کار شما رو به مجموعه می‌کشونه و بعد از گذشت مدت زمان کمی هر روزی که بیشتر در مجموعه می‌مونید متوجه رفتارهایی می‌شید که کاملا در عمل با وعده‌های داده شده تناقض داره. کم کم باید ۱۲ یا ۱۳ ساعت تو شرکت باشی، به هر دوست و نادوستی که احساس می‌کنی می‌تونی بیاریش رو بندازی، با اینکه می‌بینی محصولشون افتضاح هست با فشار بالاسری‌ها باید رکورد خرید اجباری که هر ماه هم بیشتر میشه رو بزنی (هرچند جنس رو دستت بمونه) و... در کل آهسته آهسته متوجه میشی شاید نیم درصد هم بشه تو این راه پولدار شد، ولی باید خیلی چیزها رو بذاری زیر پات (حتی به نظر من خانواده و دوستانت) و اگر تو همون مراحل ابتدایی با تصمیم شجاعانه‌ای تصمیم به ترک اون محل نکنی مجبوری بعد از دو، سه سال با وقت و پول و جوونی و روحیه و آرزوهای بر باد رفته ۱۰ برابر بیشتر بیای بیرون و اون لحظه واقعا مشخص نیست شرایطت چطوری خواهد شد.

دزدی هم شاید بتونه ما رو میلیاردر کنه ولی باید ببینیم اون میلیاردر شدن ارزشش رو داره یا نه؟!

صبر، یادگیری و پشتکار بهترین و البته ارزشمندترین راه برای پولدار شدن هست.

نه نمیشه چون این شرکت‌ها نیاز به زنجیره‌ی انسانی دارند و با یک محاسبه‌ی ساده متوجه میشید از یک جایی به بعد شما باید کل انسان‌های زمین رو زیر مجموعه خودتون قرار بدید تا کماکان به سودآوری ادامه بدید. فکر کنم این ویدئو جالب باشه که در همین موضوع ببینید:
https://www.youtube.com/watch?v=s6MwGeOm8iI۴۷

کاوه متمادی
مشاور تجارت الکترونیک و کسب و کار آنلاین

اگر زیر مجموعه شرکتهایی که هستند بشید خیر، ولی اگر مثل سایر روشهای بازاریابی از اصول این روش هم درست تو کسب و کار خودتون و خدمات و محصولات خودتون استفاده کنید قطعا نتیجه میگیرید.