برو به محتوای اصلی
حسین امینی
۴ سال پیش پرسیده شده

بهترین اپلیکیشن‌های موبایل برای آموزش زبان انگلیسی کدامند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

ناشناس

چهار تا از بهترین‌ اپلیکیشن‌های مجانی موبایل برای آموزش زبان انگلیسی از نظر من اینها هستند:

۱- دولینگو (Duolingo): یکی از بزرگترین امتیازات اپلیکیشن Duolingo، سیستم یادگیری تشویقی است. با پاسخ درست به هر سوال، "امتیاز مهارت" برای تکمیل آن درس کسب میشود و پس از آن شما می‌توانید از دانش خود برای ترجمه محتوای دنیای واقعی استفاده کنید که توسط سایر کاربران هم به ترجمه شما امتیاز داده می‌شود.

۲- ممرایز (Memrise): این اپلیکیشن دوره‌های متنوع زیادی برای بسیاری از زبان‌ها، از جمله انگلیسی، به صورت رایگان برگزار میکند. این دوره‌ها در واقع توسط دیگر اعضای Memrise ساخته شده است و Memrise یک پلت‌فرم یادگیری مبتنی بر جمعیت است. همچنین Memrise حالت آفلاین ارائه می‌دهد تا بتوانید حتی زمانی که به اینترنت دسترسی ندارید دوره‌های آموزشی را دنبال کنید.

۳- لینگوا.لی (Lingua.ly۱۳۱): این اپلیکیشن یک ابزار یادگیری زبان و لغات است که تلاش می‌کند محتوای وب را به فرصت‌های یادگیری زبان تبدیل کند. Lingua.ly۱۳۱، با استفاده از یک نرم‌افزار پردازش زبان، می‌تواند متون واقعی را، بر اساس آزمون واژگان و علاقه‌ی شما، به شما پیشنهاد دهد. این بدان معنی است که شما محدود به متونی که به طور خاص برای آموزش زبان نوشته شده محدود نشده‌اید و می‌توانید متن واقعی را در هر زبانی که یاد می‌گیرید بخوانید. 

۴- لرن انگلیش (LearnEnglish Grammar): این اپلیکیشن، که توسط شورای بریتانیا طراحی شده است، یک برنامه جذاب است که برای کمک به بهبود دستور زبان یا گرامر انگلیسی  طراحی شده است. هر دو نسخه آمریکایی و انگلیسی سوالاتی در چهار سطح متفاوت، از سطح مبتدی تا سطح پیشرفته را ارائه می‌کند. 

کاوه متمادی
مشاور تجارت الکترونیک و کسب و کار آنلاین

من بهترین اپلیکیشنی که برای آموزش لغت تا حالا استفاده کردم و خیلی راضی بودم برای شرکت نارسیس هست که چندین بسته داره:

iLearn – ۱۱۰Core ۱۱۰Elementary

iLearn – ۱۱۰Core ۱۱۰Intermediate

iLearn – ۱۱۰Core ۱۱۰ Advanced

iLearn ۱۱۹ ۱۱۹Idioms

iLearn ۱۰۸– 1100 words

iLearn ۱۰۵ ۱۰۵504 ۱۰۵essential words

iLearn ۱۰۹-Toefl

iLearn ۱۰۴– Ielts

برای یادگیری تا حد متوسط و جرات یافتن برای صحبت کرن و جمله‌سازی هم آموزش نصرت بی‌نظیره!

علی محمدپور
Senior Computer Network and Systems Engineer
  • انکی‌موبایل (Ankimobile۵۵/Ankidroid۵۵) : این نرم‌افزار بسیار خوبی برای یادگیری لغات به صورت فلش‌کارت هست. نسخه تحت‌ وب و ویندوز و امکان سینک شدن نیز دارد. نقطه‌ی قوت این اپ داشتن الگوریتم تکرارپذیری هست، به این صورت که با هربار نمایش دادن لغت، شما می‌توانید بر اساس میزان سختی لغت، زمان تکرار آن را مشخص کنید. پس از نصب شما می‌توانید در پایگاه داده‌ی این سایت جستجو کرده و پکیج‌های موجود را به راحتی دانلود و به آموختن آن  بپردازید. این نرم‌افزار با توجه به ماهیت فلش‌کارت بودن امکان استفاده برای هر یادگیری دیگری را فراهم آورده است.
  • سخنرانی‌های تد (TED Talks): این اپ به واسطه‌ی داشتن سخنرانی‌های جذاب و آموزنده، منبع خوبی برای تقویت مهارت شنیداری و نیز تلفظ صحیح می‌باشد. iOS۸۰, Android ۸۰
  • دیکشنری لانگمن (Longman۱۰۵): به علت وجود مثال‌های متعهد، شرایط استفاده در جمله، لغات معادل یا مخالف، تلفظ.