برو به محتوای اصلی
متاسفانه در حال حاضر امکان ایجاد محتوا در این پورتال وجود ندارد.

بهترین کتاب یا منبع آموزشی تربیت خردسالان و کودکان از نظر شما چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

حمیده نجفی ، روانشناس بالینی

جایی مطلبی خوندم که برام خیلی با ارزش شد و برای همیشه یادم موند که نوشته بود: وقتی یه گربه خونگی میخریم صبح تا شب تو اینترنت در موردش دنبال مطلب برای تغذیه بهتر او و اینکه چطور باهاش رفتار کنیم میگردیم، بعد چطور در مورد فرزندی که ثمره زندگی ماست ونحوه‌ی رفتار با او مطالعه نمی‌کنیم؟!!

خیلی از رفتا‌ر‌های غلط ما با بچه‌ها حاصل عدم آگاهیه. ما بچه هارو نمیشناسیم، دنیاشون رو نمیشناسیم. اول از همه به نظر من خوندن یک کتاب رشد کودک از واجباته که کتاب ”انسان در مسیر زندگی“ از دکتر محمد مجد رو پیشنهاد می‌کنم.

کتاب ”به بچه‌ها گفتن از بچه‌ها شنیدن“

کتاب ”کودک، خانواده، انسان“ از ادل فیبر و مزلیش

کتاب ”من و کودک من“ از دکتر گاربر

کتاب ”مادر کافی“ نوشته جی، ا فراست

و دراین زمینه کتاب خیلی زیاد هست اما فکر کردم کتابایی که تکرار مکررات نباشه و مطالب کاربردی داشته باشه از نظر من این‌ها بودن. چیز جدیدی به ذهنم برسه یا بخونم این پست رو آپدیت  میکنم.

۱۶
پری میم ،

کتاب «والدین به فرزندان خود چه بیاموزید» نوشته مهین پاک‌نژاد از جمله این آثار است که به تازگی از سوی نشر حوا منتشر شده است. این کتاب با استفاده از نظرات گوناگون روان‌شناسان، استادان و معلمان بزرگ تعلیم و تربیت نوشته شده است و هدف از تالیف و ارائه آن ارتقای توانایی‌های والدین برای شناخت مراحل رشد کودک و وظایفی است که در هر دوره به عهده آن‌هاست تا بتوانند فرزندان صالح و شایسته‌ای تربیت کنند. 

۱۱
کاوه متمادی ، مشاور تجارت الکترونیک و کسب و کار آنلاین

قطعا از بهترین دوره‌های تعلیم و تربیت و پرورش کودک می‌توان به آثار دکتر هلاکویی نام برد.

بی‌نظرین این دوره‌ها:

۱. اصول پدری و مادری (پیش نیاز و پایه تمام گروهای سنی)

۲. تولد تا ۳ سالگی

۳. ۳ تا ۷ سالگی

۴. ۷ تا ۱۳ سالگی
۵. ۱۳ تا ۱۹ سالگی

۱۱
سیامک ،

بهترین منبعی که تا بحال دیدم و شنیدم و حتی تجربه کردم، سی‌دی‌های پرورش و تعلیم و تربیت کودک و نوجوانان از دکتر فرهنگ هللاکویی هست که روانشناس، جامعه‌شناس، مشاور خانواده و رییس مرکز بهزیستی بورلی هیلز هستند. این لینک دانلود۶۸ رایگان هست.

شنیدن این سی‌دی‌ها، نه تنها ما را در تربیت کودکانمان از بدو تولید تا 18 سالگی کمک می‌کند، بلکه ما را متوجه ریشه و علت رفتارهایمان می‌کند.

۶

کتاب "با کودکم چگونه رفتار کنم" بهترین کتابه که راهکار‌های عملی ارائه میده.

۴

شعر کودکی را که به هر کار ملامت بکنند. در اینترنت سرچ بفرمایید.

۳