برو به محتوای اصلی

جالب‌ترین قسمت (اپیزود) سریال آینه سیاه (Black Mirror) برای شما کدام بوده؟ چرا؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جواب‌کو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

فصل اول - قسمت سوم "The Entire History of You"

۶
شهاب سیاوش
شهاب سیاوش ،طراح گرافیک و موسس فروشگاه فونت سیاوش

سخته انتخاب کردن. ولی اپیزود اول فصل اول و ماجرای نخست‌وزیر خیلی جنجالی و شوکه‌کننده بود. به طور کلی سریال خیلی متفاوتیه و هشدارهای بی‌پروایی می‌ده. اما فصل چهارمش رو می‌گن زیاد به خوبی قبلی‌ها نبوده. من هنوز کامل ندیدم.

۴
یلدا احمدی مقدم
یلدا احمدی مقدم،کارشناسی مترحمی زبان انگلیسی- مدرس خوشنویسی خط شکسته نستعلیق و نستعلیق- مدرس خوشنویسی انگلیسی در خطوط ایتالیک-گوتیک-کاپرپلیت

 در قسمت اول فصل 3 سریال black mirror معنای عنوان اپیزود برایم ناآشنا بود. وقتی در اینترنت جستجو کردم متوجه شدم تعریف به انگلیسی
fast dive, rapid plunge toward earth (of an aircraft); rapid fall, sharp descent (in prices or value)
و در فارسی به معنای
نزول شدید یا افت ناگهانی، سقوط، تنزل کردن
این سریال از نوع آنتولوژی است. آنتولوژی به شاخه‌ای از علم فلسفه اتلاق می‌گردد که به دنبال پاسخ به سؤالاتی از قبیل «هستی چیست؟» و «چه ویژگی‌های مشترکی در بین تمام موجودات وجود دارد؟» می‌باشد. در فلسفه، آنتولوژی سیستمی از دسته‌های مختلف است که از دیدگاه خاصی نسبت به دنیا ایجاد شده‌اند.
به روش استخراج مفاهیم از وب توسعه و رشد وب معنایی مشوق اصلی تولید آنتولوژی در دامنه‌های متفاوت میباشد. تولید آنتولوژی معمولا وقت‌گیر، خسته‌کننده، خطادار و وابسته به دانش مهندس دامنه است. در این اپیزود نشان می‌دهد که شخصیت آن لیسی همانند سایر افراد هر لحظه با گذاشتن یک عکس جذاب تلاش دارند تا امتیاز بالایی را کسب کنند زیرا بر روی موقعیت اجتماعی و اقتصادی افراد تاثیر به‌سزایی دارد و موضوع بسیار تاسف‌برانگیز این است که همه افراد در هر مکانی که هستند و هر رفتار و عکس‌العمل‌هایی که در مقابل بقیه از خود نشان می‌دهند، سایر افراد می‌توانند از 1 تا 5 امتیاز دهد بدون آنکه شناختی از افراد داشته باشند تا جایی که بر روی موقعیت یکدیگر به شدت تاثیرگذار باشند مانند شخصیت لیسی که به دلیل به صفر رسیدن امتیازش آن هم بدون هیچ دلیلی فاقد موقعیت اجتماعی می‌گردد. سریال بسیار جذابی است که معضلات محصور شدن انسان با ابزار تکنولوژی را نشان می‌دهد. 

۴
علیرضا غلامی
علیرضا غلامی،طراح رابط کاربری

فصل اول | قسمت دوم

Fifteen Million Merits۲۰

۳

سوالات مرتبط

سوال مشابهی موجود نیست.

آمار سوال

۹۹ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۹ ماه پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار