برو به محتوای اصلی

چه خصوصیات رفتاری و اخلاقی، فردی را دارای کاریزما می‌کند؟

۱

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جواب‌کو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

ناشناس

افراد دارای کاریزما، دارای صفات و رفتار‌هایی هستند که آنها را جذاب و اثرگذار و الهام ‌بخش می‌نماید.

این اشخاص بسیار سخنور هستند و در فن بیان توانا می‌باشند. اهداف مشخص دارند که به آن اطمینان دارند، و قادرند که با استفاده از مهارت‌های کلامی، به زیبایی اهداف خود را برای دیگران بیان کرده و آنها را همراه خود کنند. اصیل بودن از خصایص آنها است. به این معنی که از کسی تقلید نمی‌کنند.

از بودن در مرکز توجه نه تنها ناراحت نمی‌شوند بلکه لذت می‌برند و حتی قدرت ابتکار آنها بیشتر هم می‌شود.

از دیگر خصوصیات آنها نگاه نافذ و چهره‌ی گویا می‌باشد. یعنی از نگاه و چهره‌ی آنها به راحتی اطمینان به خود و افکار و اهدافشان را می‌توان درک کرد. 

به راحتی می‌توانند یک بحث زنده و پویا را با یک غریبه شروع کنند و شور و اشتیاق را در اطرافیان و افرادی که به آنها گوش می‌کنند برانگیخته کنند.

البته، باید بدانیم که باور این گونه افراد به اهدافشان دلیل بر درستی آن اهداف نیست، زیرا در میان افراد کاریزماتیک، هم هیلتر را داشته‌ایم و هم مهاتما گاندی و همچنین استالین و یا مارتین لوتر کینگ و حتی استیو جابز. بنابر این قضاوت با ما است که در پی کدام یک از آنها باشیم.

۵
سامان محمودیان
سامان محمودیان،دانشجو-برنامه نویس

افراد کاریزماتیک می‌توانند به راحتی بر دیگران تاثیر گذاشته و آنها را مجذوب خود کنند. آن‌ها خیلی خوب می‌توانند با هر شخصی با توجه به صفات و شخصیت آن فرد ارتباط برقرار کنند. طوری که اگر 2 ساعت هم پای حرفشان بنشینید اصلا احساس خستگی نمی‌کنید. پشت هر سخنی که می‌گویند فکری اندیشده‌اند.

افراد کاریزماتیک معمولا عقیده و ایده خاصی دارند که آنها را از دیگران جدا می‌کند و کارکتر و شخصیت به خصوصی دارند. مثلا هیتلر با اینکه آدم جنایت‌کاری بود اما کاریزما داشت چون صاحب ایده و عقیده به خصوص بود.

در عرصه صنعت، بیل گیتس و استیو جابز هستند که عقیده و ایده‌هایی در همان اول در سر داشتند که باورش برای مردم آن زمان سخت بود.

در عرصه  ورزش، زلاتان ایبراهیموویچ. حتما مصاحبه‌ها وسخنرانی‌های او را گوش کنید به شما قول می‌دهم که شیفته او می‌شوید.

۲

سوالات مرتبط

آمار سوال

۳۶ نمایش
۱ دنبال‌کننده
۹ ماه پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار