برو به محتوای اصلی

کدام‌ یک از شخصیت‌های شرلوک‌هلمز، پوآرو یا مارپل برایتان جذاب‌تر است؟ و چرا؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جواب‌کو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجرباتتونو به اشتراک بگذارید!

سیاوش محمودیان
بنیانگذار جواب‌کو

من شخصیت شرلوک هولمز (Sherlock Holmes) رو از دو گزینه دیگه بیشتر دوست دارم. البته مقایسه این ۳ شخصیت کمی سخت هست چون شخصیت خانم مارپل و پوآرو طوری طراحی شدن که امکانش هست در واقعیت آدمی مثلشون وجود داشته باشه، یعنی یک نیروی خارق‌العاده ندارن. ولی شخصیت شرلوک هولمز یه شخصیت تخیلی با قدرت‌های ماورای انسان‌هاست.

یکی از مواردی که برای من خیلی در مورد شرلوک هولمز جالبه اینه که نویسنده این کتاب خودشو در داستانی که می‌نویسه به عنوان دستیار شرلوک، یعنی دکتر واتسون، جا داده. معمولا نویسنده‌ها با شخصیت اول داستانشون رابطه دارن و یا کلا داخل داستانشون نیستن اما در شرلوک هولمز این مورد متفاوته.

از طرف دیگه قابلیت‌های زیاد شرلوک دست نویسندرو برای ایجاد پیچ و تاب‌های (Plot Twist) بیشتری باز گذاشته و معمولا پیش‌بینی اینکه چه کسی مجرم هست، لا اقل برای من، خیلی سخت‌تر از پوآرو و خانم مارپل بوده.

آزاده نعمتی
دانشجو هنر

من چون نوشته‌های خانم آگاتاکریستی را خیلی دوست دارم، خانم مارپل برایم جذاب‌تر است. زیرا اگر چه بسیار باهوش، اما فوق‌العاده فروتن است. اما پوآرو و همچنین شرلوک‌هلمز بسیار از خود متشکر هستند.

شهداد
حسابدار مالی.

به شخصه توی سریال‌هایی به این سبک، من بیشتر از تفکر نویسنده‌ی داستان خوشم میاد که اینقدر با ظرافتی خاص، همه گزینه‌های اصلی داستان رو کنار هم‌دیگه قرار داد.

در هنر داستان‌نویسی همچنین، یکی از بزرگترین ابزارهای لازم برای جلب مخاطب، ایجاد سوال به صورت "چه چیز را؟" و "چه کس را؟" هست که همین ابزار بیننده یا خواننده رو تا آخرین کلمه پای فیلم یا کتاب نگه می‌داره، و استفاده از این ابزار در فیلم‌ها و یا سریال‌های این چنینی کاملا مشهود و مبرهن هستش.

2
سامان محمودیان
دانشجو-برنامه نویس

من در سریال شرلوک‌هلمز شخصیت جان را دوست دارم، چون بسیار دوست خوبی است و توانسته با آدمی مثل شرلوک، که شخصیت بسیار عجیبی دارد بسازد و با آن رفاقت داشته باشد.