برو به محتوای اصلی

پولدار شدن برای شما چه مفهومی دارد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

ناشناس

برای من، پولدار بودن یعنی داشتن مقدار دارایی که احساس ترس از آینده را نداشته، و فکری آزاد داشته باشم، تا بتوانم با تمام وجود رشد فرهنگی و شخصیتی را در خود بالنده کنم. در واقع، پول باید وسیله باشد و نه هدف. به این معنی، که پول نوکر خوبی است، اما به هیچ‌وجه ارباب خوبی نیست. زیرا زمانی که اربابت شد تو را از انسانیت تهی می‌کند و برده‌ی خود می‌نماید. من بر این باورم که اگر پول در خدمت انسانیت قرار بگیرد، دنیایی بهتر خواهیم داشت.

خلاصه اینکه از یک حدی بیشتر پول داشتن، خوشبختی را بیشتر نمی‌کند. بلکه فقط زرق و برق را می‌افزاید.

۶
سامان محمودیان ، دانشجو-برنامه نویس

برای من پولدار شدن یعنی راحت زندگی کردن. یعنی هرموقع که خواستی بازنشسته شوی و نگران تامین آینده بچه‌هات نباشی. یعنی هر موقع اراده کنی بتوانی سفر خارجی بری. از نظر من پول داشتن به حد زیاد، برای انسان مشکل‌ساز خواهد شد، چون به همان اندازه توقع دیگران از تو بیشتر خواهد شد و این برای تو دردسر درست خواهد کرد.

۴

پولدار شدن مفهومی نداره تا لمس نشه. وقتی به سطحی بیشتر از  پولدار شدن بررسی میفهمی که پولدار بودن نقشه راه داره، کسایی که توی فکر پولدار شدن هستن باید از این نقشه راه برن، و بعد از این هست که هرکسی برای خودش یک نقشه و مفهوم میسازه. مثلاً خود من باید اندازه به وجود آوردن ایده‌هام و دنیا رو به جایی بهتر، برای زندگی کردن بکنم، پول داشته باشم.  

۴