برو به محتوای اصلی
سلمان بهشتی
کارشناس شبکه و IT - گرافیست
۴ سال پیش پرسیده شده

راهکار جواب‌کو برای پالایش پاسخ‌ها و رسیدن به بهترین جواب چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

ناشناس

مرحله‌ اول برای پالایش جواب‌ها، سیستم امتیاز‌دهی به هر جواب‌ توسط کاربران دیگر است. امتیاز دریافت شده برای هر جواب، اولین ملاک در اطمینان از کیفیت آن جواب است. همیشه کاربران بهترین قاضی هستند. 

در مرحله‌ی بعد، نگارش هر جواب، توسط ادیتورها یا ویراستارهای جواب‌کو بررسی شده و در صورت نیاز اصلاح میگردد. همچنین، صحت مفهومی پاسخ‌های برتر نیز توسط ادیتورهای جواب‌کو تایید میشود. در صورتی که، طبق رای کاربران، جواب برتر تغییر کند، ادیتورها مجددا پاسخ جدید را بررسی خواهند کرد. به منظور اطمینان دادن به کاربران، وقتی پاسخ برتر توسط جواب‌کو تایید می‌شود، در کنار سوال مربوطه یک تیک آبی قرار می‌گیرد.

همچنین، به‌منظور فراهم کردن بهترین و باکیفیت‌ترین پاسخ‌ها و به‌روز نگه‌داشتن اطلاعات ارایه شده، امکان آرشیو کردن یا مخفی کردن جواب‌ها برای ادیتورها وجود دارد. جواب‌هایی آرشیو می‌شوند که با توجه به زمان فعلی، پاسخ درستی نیستند. مثلا برای سوال "سریع‌ترین ماشین دنیا کدام است؟" جوابی که در سال ۱۳۹۲ داده شده است در حال حاضر اشتباه است و در نتیجه آرشیو می‌شود. جواب‌هایی مخفی می‌شوند که از محتوای باکیفیتی برخوردار نیستند. جواب‌های آرشیو‌شده یا مخفی‌شده به صورت پیش‌فرض در انتهای جواب‌های یک سوال مخفی می‌شوند.