برو به محتوای اصلی
علی محمدپور
Senior Computer Network and Systems Engineer
۴ سال پیش پرسیده شده

چگونه تیک آبی تایید شدن اکانت را در جواب‌کو داشته باشیم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

سیاوش محمودیان
بنیانگذار جواب‌کو

تیک آبی، مخصوص Moderatorها و کاربران برتر جواب‌کو می‌باشد. این تیک باعث می‌شود کاربران سایت به پاسخ‌های این افراد اعتماد بیشتری داشته باشند و از هویت آنها مطمئن شوند.

در حال حاضر برای دریافت این تیک شما باید موارد زیر را داشته باشید:

  1. کسب اعتبار حداقل ۱۵۰۰ در جواب‌کو
  2. وارد کردن نام و تیتر شغلی یا تحصیلی واقعی برای حساب کاربریتان

پس از داشتن این دو شرط می‌توانید به info@javabkoo.com۷۴ یک ایمیل بفرستید و یا ما را در @JavabKoo۹۷ توییت کنید و Moderatorهای حساب کاربری، سوالات و جواب‌های شما را چک کرده و در صورتی که محتوای تولید شده توسط شما با کیفیت باشد تیک آبی رنگ را برای شناسه شما فعال خواهند کرد.

لازم به ذکر است، هر سه ماه یک بار تمام کاربران با تیک آبی چک خواهند شد و در صورتی که فعالیتشان خیلی کم باشد تیک آبی رنگ از شناسه آنها حذف خواهد شد.

همچنین، در حال حاضر اگر اعتبار حداقل ۳۰۰۰ امتیاز را کسب کنید، اگر تمایل داشته باشید می‌توانید به عنوان Moderator سرویس جواب‌کو امکانات بیشتری در سایت در اختیار داشته باشید.

در شرایطی امکان دارد افرادی بدون داشتن برخی از شرایط ذکر شده در بالا تیک آبی بگیرند:

  1. اشخاصی که برای جلسات پرسش و پاسخ در جواب‌کو انتخاب شوند: در جلسات پرسش و پاسخ از متخصصین برای اینکه افراد مطمئن باشند که شخصی که سوالات را پاسخ می‌دهد واقعا متخصص می‌باشد و تیتر شغلیش بروز و درست است، جواب‌کو به دقت افراد و تیترشان را بررسی نموده و قبل از جلسه پرسش و پاسخ آنها را با تیک آبی تایید می‌کند.
  2. افرادی که در شبکه‌های اجتماعی و سرویس‌های دیگر مانند توییتر، اینستاگرم و تلگرام در موضوع خاصی صاحب‌نظر هستند و در تخصص خود دنبال‌کنندگان قابل توجهی دارند: این افراد توسط جواب‌کو بررسی شده و پس از اینکه اطمینان حاصل شود که این شخص همان فرد صاحب‌نظر بوده و نام و تیترش صحیح است، برایشان تیک آبی در نظر گرفته می‌شود. اینکار به منظور این است که کاربران بتوانند اطمینان حاصل کنند حسابی که در جواب‌کو می‌بینند همان حساب شناخته شده در سرویس‌های دیگر می‌باشد و حساب جعلی نیست.

این قوانین با پیشرفت و بزرگ‌تر شدن جواب‌کو ممکن است تغییر کنند.

ویرایش - ۶ اسفند ۱۳۹۶: با توجه به زیادتر شدن تعداد اعضا و امکان دریافت سریع‌تر اعتبار، حداقل امتیاز به ۱۵۰۰ افزایش یافت.