برو به محتوای اصلی
ناشناس
۵ سال پیش پرسیده شده

به نظر شما، آیا آموزش دانش پزشکی به عموم مردم لازم است؟ چرا؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

بله بسیار اهمیت داره که مردم درباره پزشکی اطلاعات بیشتری داشته باشن چون با داشتن اطلاعات بیشتر می‌تونن سریع‌تر متوجه علائم و بیماری‌ها در خودشون بشن و در نتیجه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنن.

ناشناس

به نظر من آموزش دانش پزشکی، به شرطی که منجر به مواردی نظیر خود‌درمانی اشتباه نشه، میتونه مفید باشه. آموزش دانش پزشکی برای عموم مردم برای انجام اقدامات اولیه پزشکی و تشخیص اولیه بیماری جهت تصمیم گیری برای رفع اون و مراجعه به پزشکان مورد نظر نه تنها مفید، بلکه ضروری هم هست.

ناشناس

به نظر من بسیار ضروری است. چون اگر هر فردی بداند که بیماری‌های متفاوت چگونه بوجود می‌آیند و یا برای پیشگیری آنها چه باید کرد، خیلی از مشکلات حل می‌شوند. برای مثال، موردی را که خود من با آن روبرو بوده‌ام، بازگو می‌کنم تا منظور خود را بهتر بیان کنم.

مادر من دیابت داشت. من در مورد دیابت هیچ نمی‌دانستم. گاهی مادرم حالش بد می‌شد. خودش تصور می‌کرد که گرسنه شده است، در نتیجه غذا می‌خورد. اما در واقع قند خون او پایین بود و کافی بود فقط دو حبه قند بخورد و چند لحظه بعد خوب می‌شد. ولی عدم اطلاع ما، موجب می‌شد زمان بیشتری طول بکشد تا او بهتر شود، و مقدار کالری زیادی را مصرف می‌کرد که موجب اضافه وزن او می‌شد و مشکلاتش بیشتر می‌شد.

پس آموزش دانش پزشکی، مانند چراغی است که در تاریکی در دستمان می‌گیریم.

آمار سوال

۱۱۷ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۵ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه