برو به محتوای اصلی

جالب‌ترین امکاناتی که در یک هواپیما در هنگام سفر دیدید چیست؟

۱

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جواب‌کو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

بطور کلی پرواز با ایرباس 380 که دو طبقه است یک تجربه بینظیره. سه سال پیش با بیزنس‌کلاس این پرواز از امارات پریدیم که بسیار فوق‌العاده بود. این تجربه فوق‌العاده البته از لانج فرودگاه دوبی شروع میشد که با نشون دادن کارت پرواز میتونستی از لانج بسیار عالی با انواع خوراکی استفاده کنی. صبحانه لانج دوبی فقط 6 نوع عسل داشت. وارد طبقه دوم که میشی در قسمت بیزنس‌کلاس یک صندلی بزرگ و راحت با تمام امکانات داری که بسیاری از فرست‌کلاس‌های ایرلاینهای دنیا هم ندارن. یک بار کوچک کنار دستته که تقریبا از صداکردن مهماندار بی‌نیازت میکنه. البته که مهماندارها مثل پروانه دورت میگردن. امارات مهماندارها را طوری انتخاب میکنه که هر ملیتی میتونه احساس راحتی کنه و یکی از نژاد خودش رو ببینه. هر وسیله‌ای بخوای تا حد‌ توان در اختیارت میگذارن و یک بار با خانم باریستا در ابتدای راهرو و انتهای اون بود که میتونستی اونجا بشینی گپ بزنی و نوشیدنی و خوراکی بخوری تا وقتت پربشه. وسط راه دوست من فشارش افتاد و حالش بد شد. مهماندار آموزش دیده‌ای اومد بالای سرش و یک کیف آورد که در اون یک مانیتور و دستگاه‌های سنجش بود که اطلاعات را مستقیم به یک پزشک در آمریکا میداد و اون هم زنده بصورت صوتی و تصویری سنجه‌ها رو میگرفت و دستور دارویی داد. بعدش دوست ما رو به انتهای ردیف بردن و حسابی بهش رسیدگی کردن.

کلا سفر ما یک طرف و سوار شدن به ایرباس 380 یک طرف...

۱۳
آرزو نجفیان، دانشجوی کارشناسی ارشد طراحی صنعتی

بچه که بودم، یادمه برای اولین بار در پرواز خطوط هوایی قطر، مانیتور شخصی دیدم. از اینکه میتونستم جدیدترین کارتون‌ها و فیلم‌های روز رو تماشا کنم خیلی ذوق کرده بودم. بعدها، در پرواز خطوط هوایی بریتانیا، متوجه شدم که نوعی کلاس صندلی هست به نام "Premium Economy" که در واقع کلاسی بین اکونومی و بیزینس هست و قیمتش از بیزینس کلاس خیلی ارزون‌تره، ولی صندلی‌هاش کاملا به حالت تختخواب درمیاد که سفرهای طولانی رو فوق‌العاده راحت‌تر میکنه. تازگی‌ها هم دیدم که هواپیماهای جدید خطوط هوایی امارات، در قسمت‌های بیزینس کلاس "Business Class" و فرست کلاس "First Class" دوش حمام دارن و کسانی که بلیط کلاس‌های لوکس رو داشته باشن میتونن دوش بگیرن. البته من این رو تاحالا تجربه نکردم و وقتی داشتم از قسمت فرست کلاس رد میشدم دیدمش. خدا این تجربه رو قسمت همه بکنه!!! 

۹
حسن سیدی، مدیر دیجیتال مارکتینگ

جالب‌ترین امکانی که در یک هواپیما دیدم و البته به شخصا تجربه نکردم امکان دوش گرفتن در هواپیما بود.

۷
فاطمه فتحی

چندین سال پیش یه تور سنگاپور۱۴ گرفتم از امکانات ایرلاینش این بود که میشد تو هواپیما حموم کرد و بعدشم خدمات ماساژ ارائه میدادن.

۳