برو به محتوای اصلی

چرا مردم ترجیح می‌دهند با گروهی از افراد باشند تا اینکه تنها؟

۱

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جواب‌کو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجرباتتونو به اشتراک بگذارید!

امیرسینا زمانیان
مدیر توسعه بازار

البته فکر نکنم این جمع بستن خیلی درست باشه. آدم‌هایی زیادی هم هستند که براساس تیپ شخصی‌تیشون آدم‌هایی نیستن که در جمع بودن رو دوست داشته باشند. اما اصولا اگر بگیم یک قشری شامل این سوال شما باشند، دلیل اصلیش اینه که جمع و در کنار باقی افراد بودن به آدم حس مهم بودن و احساس امنیت میده. امنیت و در توجه بودن تو هرم مازلو از نیازهای اساسی ما هستند که به چشم نمیان اما خیلی از رفتارهای مارو برامون میسازن برای همینه که دوست داریم تو یک جمع باشیم یا به طور کلی یکی رو کنار خودمون داشته باشیم.

۷
الناز نجفی
مهندس کارشناس تجهیزات پزشکی

طبيعت وجود انسان جمع طلب است. يعنى به صورت غريزى انسان ها تمايل دارند تا عضوى از يك جمع باشند. دليلش ميتونه اين باشه كه در جمع بودن و مورد حمايت قرار گرفتن از طرف هم گروهى ها، احساس امنيت رو در انسان تقويت كرده و بهش قدرت و اعتماد بنفس ميده. از طرف ديگه شايد اين موضوع ربط به اين داشته باشه كه انسان هاى اوليه براى تامين غذا و ساخت سرپناه و در امان ماندن از حمله حيوانات مجبور بودند به صورت گروه دربيان تا بتونن نياز هاشون رو تامين كنن. و شايد همين ميل اجداد ما به زندگى در جمع به صورت ژنتيكى به نسل هاى ديگه هم منتقل شده باشه. 

۵

زیرا با هم بودن بسیار حس خوبی است ما با یکدیگر احساس قدرت بیشتری می‌کنیم و می‌توانیم کار‌های فراوانی از هم بیاموزیم و به هم کمک کنیم و با یکدیگر شادی و غم را تجربه کنیم با هم  زمین بخوریم و با هم برخیزیم .واقعاً تنها بودن احساس خوشایندی  نیست. ممکن است هر کسی دوست داشته باشد زمان کوتاهی را تنها ومستقل باشد اما تنها بودن حس دردناکی است که هرگز برای هیچکس آرزو نمی‌کنم.

۵
مهدی صابری منش
سرپرست برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات(مهندسی صنایع - تکنولوژی صنعتی ، کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی)

در علوم اجتماعی و رفتاری مباحث زیادی در رابطه به تمایل افراد به شرکت در گروه‌ها بیان شده. از جمله این عوامل میتوان به افزایش حس امنیت، نیاز عاطفی، رفع ضعف‌های فردی و موارد مشابه اشاره کرد.

۴