برو به محتوای اصلی

چرا مردم ترجیح می‌دهند با گروهی از افراد باشند تا اینکه تنها؟

۱

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جواب‌کو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

امیرسینا زمانیان، مدیر توسعه بازار

البته فکر نکنم این جمع بستن خیلی درست باشه. آدم‌هایی زیادی هم هستند که براساس تیپ شخصی‌تیشون آدم‌هایی نیستن که در جمع بودن رو دوست داشته باشند. اما اصولا اگر بگیم یک قشری شامل این سوال شما باشند، دلیل اصلیش اینه که جمع و در کنار باقی افراد بودن به آدم حس مهم بودن و احساس امنیت میده. امنیت و در توجه بودن تو هرم مازلو از نیازهای اساسی ما هستند که به چشم نمیان اما خیلی از رفتارهای مارو برامون میسازن برای همینه که دوست داریم تو یک جمع باشیم یا به طور کلی یکی رو کنار خودمون داشته باشیم.

۷
الناز نجفی ، مهندس کارشناس تجهیزات پزشکی

طبیعت وجود انسان جمع طلب است. یعنی به صورت غریزی انسان ها تمایل دارند تا عضوی از یک جمع باشند. دلیلش میتونه این باشه که در جمع بودن و مورد حمایت قرار گرفتن از طرف هم گروهی ها، احساس امنیت رو در انسان تقویت کرده و بهش قدرت و اعتماد بنفس میده. از طرف دیگه شاید این موضوع ربط به این داشته باشه که انسان های اولیه برای تامین غذا و ساخت سرپناه و در امان ماندن از حمله حیوانات مجبور بودند به صورت گروه دربیان تا بتونن نیاز هاشون رو تامین کنن. و شاید همین میل اجداد ما به زندگی در جمع به صورت ژنتیکی به نسل های دیگه هم منتقل شده باشه. 

۶

زیرا با هم بودن بسیار حس خوبی است ما با یکدیگر احساس قدرت بیشتری می‌کنیم و می‌توانیم کار‌های فراوانی از هم بیاموزیم و به هم کمک کنیم و با یکدیگر شادی و غم را تجربه کنیم با هم  زمین بخوریم و با هم برخیزیم .واقعاً تنها بودن احساس خوشایندی  نیست. ممکن است هر کسی دوست داشته باشد زمان کوتاهی را تنها ومستقل باشد اما تنها بودن حس دردناکی است که هرگز برای هیچکس آرزو نمی‌کنم.

۶
مهدی صابری منش، سرپرست برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات - متخصص کدینگ کالا (مهندسی صنایع - تکنولوژی صنعتی، کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی)

در علوم اجتماعی و رفتاری مباحث زیادی در رابطه به تمایل افراد به شرکت در گروه‌ها بیان شده. از جمله این عوامل میتوان به افزایش حس امنیت، نیاز عاطفی، رفع ضعف‌های فردی و موارد مشابه اشاره کرد.

۵

سوالات مرتبط

سوال مشابهی موجود نیست.

آمار سوال

۵۶ نمایش
۱ دنبال‌کننده
سال گذشته پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار